Iran on terroristivaltio

Anonyymi-ap

ja tukee toista maailman suurinta terroristivaltiota Venäjää sen harjoittamassa massiivisessa siviileihin kohdistuvassa terrorisoinnissa, jota Venäjä on harjoittanut myös Suomalaisia siviilejä kohtaan.

14

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Trump on oikeassa.
      Näille Venäjän terroristi liittolaisille ei pidä antaa minkäänlaista valta-asemaa.

      • Anonyymi00007

        Trump on rahalla ostettava PASKA !


    • Anonyymi00002

      Iran ja Venäjä pitäisi pommittaa maan tasalle, eli kivikaudelle, juuri niin kuin Trump sanoi.

      • Anonyymi00003

        Luuletko että Retu Kivinen ja Tahvo Soranen suostuisivat Venäjän ja Iranin johtoon?


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Luuletko että Retu Kivinen ja Tahvo Soranen suostuisivat Venäjän ja Iranin johtoon?

        Kiitos USA:n ja Israelin Iranin johtoporras harvenee siihen tahtiin että pian siellä onkin joku Tahvo johdossa.


    • Anonyymi00004

      Antaa nyt terroristien ja ja epäiltyjen sotarikollisten sotia rauhassa keskenään.
      It's non our war

    • Israelhan on selvästi voittanut nämä sodat ja saanut USAn mukaansa, kuten aina. Sillä ei ole enää mitään hätää. Iran vielä pommittaa minkä pystyy, mutta sekin loppuu ja ohjukset ja droonit torjutaan.

      Ainoa hyvä teko Trumpilta, muuten on ollut Putinin talutusnuorassa, tässä sodassa Trump ja Putin ovat eri puolilla, vastakkain.

      Hyvässä tapauksessa Israel jää turvaan, Iranin johto kaatuu, Hizbollah ja Hamas riisutaan aseista ja Trump menettää kannatuksensa ja joutuu oikeuteen ja tuomitaan rikoksistaan ja valehtelustaan ja toimimisesta USAn etuja vastaan ja USAn ja maailman kansoja vastaan.

    • Anonyymi00005

      Mitkähän maat sinne Iraniin hyökkäsikään? Mitkähän ne terroristimaat ovatkaan?

      • Anonyymi00008

        Juuri niin.


      • Anonyymi00010

        Iran on toimittanut sotakalustoa maailman suurimmalle terroristivaltiolle Venäjälle, eli tukee siviileihin kohdistuvaa terrorismia.
        Tukee myös muita terroristijärjestöjä jotka ovat iskeneet esim. kauppalaivoihin ja muihin siivikohteisiin.
        Iranin omat ihmisoikeudet eivät toteudu, vaan harjoittaa suunnatonta väkivaltaa myös omia kansalaisiaan kohtaan.

        Eli toisin sanoen Iran on terroristivaltio, ja terroristivaltion terrorisointikyvyn eliminoiminen ei ole terrorisointia (muiden kuin terroristien mielestä).


    • Tähän sotaan ei tarvita mitään rauhan tekoa eikä neuvotteluja. Trump vaan tekee yksipuolisen aselevon. Ei Irankaan sitten enää mitään jatka. Eikä Israel.

    • Sitten kansa kukistaa ajatollahit ihan mielellään. Aseita on kurdeilla ja muilla separatisteilla, Iranin oppositiolla ja loikkareilla armeijasta. USA ja Israel ja naapurimaat avustavat pimeästi ja runsaskätisesti. Rahalla, aseilla, elintarvikkeilla, tarvikkeilla, tiedoilla ja taidoilla.

      Homma on aika kypsä.

    • Anonyymi00006

      Niin on myös Israel.

    • Israel on voittamassa tämän sodan. Iran ei pysty enää hyökkäämään rajojensa ulkopuolelle ja sen islamistinen hallinto kaatuu. Hamas ja Hizbollah riisutaan aseista. Länsirannan terroristit ovat vankilassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1749
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      17
      1101
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      98
      1066
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      962
    5. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      92
      819
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      151
      798
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      754
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      51
      710
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      674
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      671
    Aihe