On nyt kestänyt 1 500 päivää, eli vain 500 kertaa pidempään kuin alun perin ilmoitettiin. Venäjä aina hämää 😑
Kolmen päivän erkoisoperaatio
Anonyymi-ap
17235
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kremlin virallisten valehtelijoiden Saharouvan ja Paskovin mukaan Putte-sedän sota on aikataulussa.
Kremlin käytäville on kulunut ura mitä pitkin Putin ramppaa edestakaisin neuvottomana.
Rohkeimmat propagandistit uskoivat 2 päivän taktiikkaan.
Ukraina nitistyy kahdessa päivässä veikkasi Simonjan.
Kuka on ilmoittanut kolmen päivät operaatiosta?
Putin ei tosin enää halua muistella menneitä. Hän se oli!
1500+
+++
Ei mitään kolmea päivää ole Kremlissä ilmoitettu. Tuo on natohörhöjen valhe.
RT-kanava julkaisi artikkelin, jossa kerrottiin Venäjän vallanneen Kiovan ja sitä myötä koko Ukrainan kolmessa päivässä.
Mikään vale ei ole natohörhöille liian härski.
ONKO MUKA VALE KERTOA, ETTÄ ”ERIKOISOPERAATIO” ON KESTÄNYT JO PERÄTI NELJÄ VUOTTA??
Lyhyesti: Venäjä hyökkäsi laittomasti 24.2.2022 Ukrainaan!
Sodan syy: Putin uskoi hetken olevansa ”uusi Pietari Suuri” ja nyky-Venäjällä olevan pyhä tehtävä palauttaa takaisin tsaarin ajan ulkorajat (joiden sisalle myös Suomi mahtuu!). Niinpä hän aloitti sodan ja valitsi ensimmäiseksi kohteeksi Ukrainan. Neljän vuoden sotimisen jälkeen vaikuttaa tehtävä ylivoimaiselle Venäjän resursseille!
PUTIN TULEE JÄÄMÄÄN HISTORIAAN MIEHENÄ, JOKA LOPULLISESTI ROMAUTTI VENÄJÄN!
Venäjä on valheen koti. 😂😂😂
Eikö Putinilla ole tarpeeksi maata ennestäänkin jo. Roisto tekee noin mutta onneksi Ukrainan on kestänyt hullua Putinia. Tappaa siviilejä asettomia ihmisiä. Vain todella sika tekee noin. Ihmisarvoa Putin ei tunne . Rauhaa ei tule jos Putin saa olla vallassa vilppisvaaliensa avulla. Valheiden orja on tämä sadistinen Putin, kiero liero.
Sanoisin että federaation hajotessa otamme takaisin meille kuuluvat alueet tyhjinä.
Pyccä kun ei pysty valtavista alueistaan huolehtimaan niin saman tien voi rajan siirtää luonnolliselle linjalle Vienanmeri-Ääninen-Laatokka-Suomenlahti.
Venäjän fasismidiktatuuri aloitti hyökkäyssotansa Ukrainaa ja sen kansaa vastaan jo vuonna 2014 miehittämällä Krimin ja käynnistämällä sodan Itä-Ukrainassa Ukrainaa vastaan.
https://yle.fi/a/3-7161714
https://yle.fi/a/3-7644082
1,3 miljoonaa vanjaa poistunut hyökkääjän muonavahvuudesta, maaliskuussa eniten koko sodan aikana.
Kyllä se kun 2000