Trullit liikkeellä

Jo kahdeksan ahnetta trullia on käynyt ja trullinruoka loppu. Mikä neuvoksi?
17120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Radiossa sanottiin, että useamman trullin porukka tuo vain yhden pajunvitsan ja silti jokaiselle pitäisi antaa palakka..onko oikein?

Äänestä
  • Ahneusinflaatio on iskenyt jo trulleihinkin, tulevia K- kauppiaita, nuorena on vitsa väännettävä.

    Äänestä

Mulla on ainakin ovet lukossa.

Äänestä

Miten virpoja, siis siunauksen toivottaja, voi pukeutua noidaksi? Noita edustaa pahuutta ja pimeyttä. Tavallisia viattomia naisia tapettiin koska heitä epäiltiin noidiksi. Tälläista perinnettäkö haluatte ylläpitää?

Äänestä
  • Illalla poltetaan kokko eikä trullit lentele enää vuoteen.

    Äänestä

Oletko Hämeessä, vai miksi noin hitaita trulleja?

Virallinen päivä oli jo viime sunnuntaina.

Äänestä
  • Trulliit eivät virallisuudestasi piittaa vaan lentelevät miten haluavat. Illalla poltetaan kokko noitien karkoittamiseksi ja huomenaamulla trulleja ei näy missään.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Trulliit eivät virallisuudestasi piittaa vaan lentelevät miten haluavat. Illalla poltetaan kokko noitien karkoittamiseksi ja huomenaamulla trulleja ei näy missään.

    Yhteen aikaan oli muotia polttaa noidat siinä samassa kokossa, ja vielä eläviltä.

    Niin ne ajat muuttuvat.

    Äänestä

  • Se perinteinen trullipäivä on tämä lankalauantai täällä Pohjanmaalla.

    Äänestä

Ajankohdat lähivuosina

2019: 14. huhtikuuta
2020: 5. huhtikuuta
2021: 28. maaliskuuta
2022: 10. huhtikuuta
2023: 2. huhtikuuta
2024: 24. maaliskuuta
2025: 13. huhtikuuta
2026: 29. maaliskuuta
2027: 21. maaliskuuta
2028: 9. huhtikuuta
2029: 25. maaliskuuta
2030: 14. huhtikuuta

Äänestä
  • Korjaus:
    2026: 4. huhtikuuta

    Äänestä

Hortodokseilla varaslähtö viime sunnuntaina.

Äänestä

Tässä tulee taas hyvin esille läntisen ja itäisen kulttuurin erot.

Äänestä
  • Ortodoksit ovat pelkkä halpa kopio.

    Äänestä

Eiköhän naapuruston vassareilta löydy jotain kun haluavat elättää turvapaikanhakijoitakin. Ohjaa trullit heidän luokseen.

Äänestä

Trullin kerjuukoriin on hyvä varata vaikkapa Fishermen's friendejä, Tervaleijonia, ja irtorusinoita. Kyllä lähtee!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jo kahdeksan ahnetta trullia on käynyt ja trullinruoka loppu. Mikä neuvoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu