Kaikkien kirkkojen johtajat...

kehoittavat maailman johtajia ratkaisemaan konfliktinsa rauhanomaisesti, neuvotteluilla.

Mutta Venäjä on hyökännyt, puolustautua täytyy.

Ja Hamas, Hizbollah ja Iran ovet hyökänneet Israeliin, puolustautua täytyy.

Heti tulee rauha kun lakkaavat hyökkäämässä, Suurvenäläinen Imperialismi ja ääri-islamismi, islamismi.

4

99

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Samaa höpötystä päivästä toiseen, mene vaikka pilkille.

      • Ajatukset kehittyvät dialogissa. Kosmologian vaihe on selvästi hylätä BB ja rakentaa erilaisia malleja, joista oikeata ei voi vielä valita.

        Keskustelua tarvitaan. Täällä ja muualla.


      • Anonyymi00002
        santtunen2 kirjoitti:

        Ajatukset kehittyvät dialogissa. Kosmologian vaihe on selvästi hylätä BB ja rakentaa erilaisia malleja, joista oikeata ei voi vielä valita.

        Keskustelua tarvitaan. Täällä ja muualla.

        Kun minä useiden muiden tapaan uskon, että jumala syntyi 2 600 vuotta sitten, virkamiestyönä ja voimapolitiikan seurauksena ja että jumala on ihmisen keksimä, niin ei taida syntyä koivinkaan syvällistä keskustelua, vaan taitaa tulla syyttelyä ja herjaamista.


      • Anonyymi00002 kirjoitti:

        Kun minä useiden muiden tapaan uskon, että jumala syntyi 2 600 vuotta sitten, virkamiestyönä ja voimapolitiikan seurauksena ja että jumala on ihmisen keksimä, niin ei taida syntyä koivinkaan syvällistä keskustelua, vaan taitaa tulla syyttelyä ja herjaamista.

        Politiikka ja uskonnot sekoittuvat toisiinsa väistämättä. Varsinkin Lähi-Idässä. Jumala on näyttänyt voimansa puolustamalla kansansa paluuta Pyhään Maahan. Kukaan ei voi sille mitään, vaikka kuinka yrittävät.

        Vielä tulee kadonneiden sukukuntien paluu perintömailleen Jerusalemin maahan, Armeniaan ja Missouriin. Tällä hetkellä se on liittymistä kristillisiin seurakuntiin joka maassa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      165
      4605
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      198
      3311
    3. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2902
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      113
      2891
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      40
      2829
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      46
      2188
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2127
    8. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      55
      2015
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1915
    10. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      66
      1469
    Aihe