Costa Ricassa eletään onnellisesti - siellä ei ole armeijaa eikä sotakiihotusta

Ilmastokin loistava. Ihmiset kauniita. Eikä yhtään persua.
8147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Perheväkivalta on ongelma. Muukin.

Äänestä

Kohta on. Aion muuttaa sinne. Siellä on kotimaataan ensin ajattelevia. Oma maa mansikka.....

Äänestä

Jos Venäjä olisi normaali valtio kuten muutkin länsimaat meillä ei olisi "sotakiihotusta" jos maanpuolustukseen panostamista sellaiseksi kutsutaan🤔

Äänestä
  • En halua armeijaan vaikka Venäjä on mitä on.

    Äänestä

  • En halua armeijaan vaikka Venäjä ei ole normaali valtio.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    En halua armeijaan vaikka Venäjä on mitä on.

    Sehän nyt on selvä ettei vassaria maanpuolustus kiinnosta😁

    Miksi et muuttaisi maasta pois nyt heti ettei yhteiskunnan tarvitsisi elättää sinua.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    En halua armeijaan vaikka Venäjä ei ole normaali valtio.

    Vastasit jo yhden kerran joten ei sinun tarvitse vastata toiseen kertaan. Saamattomuutesi ja pelkuruutesi tuli selväksi jo ensimmäisellä kerralla.

    Äänestä

Armeijat ovat maailman syöpä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ilmastokin loistava. Ihmiset kauniita. Eikä yhtään persua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu