Helluntaipastorille kysymys

Ovatko helluntailaiset tyhmiä neitsyitä jotka luikertelevat koloihinsa kuin käärmeet ?
22260
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Miten Raamattua tunteva vastuunkantaja selittää tämän raamatunjakeen ?

Ilm 3:18:

"Minä neuvon sinua ostamaan minulta kultaa, tulessa puhdistettua, että rikastuisit, ja valkeat vaatteet, että niihin pukeutuisit eikä alastomuutesi häpeä näkyisi, ja silmävoidetta voidellaksesi silmäsi, että näkisit."

Äänestä
  • Tämä käy hyvin arkkipiispalle, joka käskee vihkiä homoja.

    Äänestä

Ilm 22:19

Jos joku ottaa pois jotakin tämän profetian kirjan sanoista, niin Jumala on ottava pois sen osan, mikä hänellä on elämän puuhun ja pyhään kaupunkiin, joista tässä kirjassa on kirjoitettu.

Äänestä

Ilm 22:18:

"Minä todistan jokaiselle, joka tämän kirjan profetian sanat kuulee: Jos joku panee niihin jotakin lisää, niin Jumala on paneva hänen päällensä ne vitsaukset, jotka ovat kirjoitetut tähän kirjaan."

Äänestä

Suomi24:n ylläpito on tehnyt tarkoituksella ja määrätietoisesti helluntailaisuuspalstasta sivut, joissa avoimesti rikotaan Suomen lakeja ja joissa pilkataan ja herjataan Jumalaa ja joissa helluntailaisia vainotaan ja panetellaan. Suomi24 on tuhonnut keskustelun palstan aiheesta, helluntailaisuus.

Äänestä
  • Pastorin uskollinen rakkikoira.
    🐷🐷🐖🐖

    Äänestä

Helluntaiprofeetat ennustelevat myös ylöstempauksia ja pelastusvarmuuksia.
Niitä on satoja maailmassa.
Kovia ovat unia näkemään joissa "jumalat puhuvat".
"Jumala puhui" he uskovat täysin valoin.

Äänestä

Oletetaan että helluntaipastorit ovat puhetyöläisiä.
Mutta vaikeneminen Raamatun totuudesta kertoo paljon.

Totuutta ei kestetä!

Äänestä
  • Arkkipiispa käskee vihkiä homoja.

    Äänestä

Mutta vaikenemmeko me pastorit viattomina vai vallanhaluisina?

Äänestä

Seurakunta koostuu kahdenlaista jäsenistä,
tyhmistä neitsyistä ja
viisaista neitsyistä.

Millainen on helluntaiseurakunnassa näiden tyhmien ja viisaiden suhde ?

Äänestä

Onko pastorisi lamppu edes palamassa ?
Aika pimeältä näyttää.

Äänestä

Sananl 6:23: "Sillä käsky on lamppu, opetus on valo, ja kurittava nuhde on elämän tie,"

Käsky = lamppu
Opetus = valo
Kurittava nuhde = elämän tie

Mikä tässä on niin vaikea käsittää,
ei kai pastorit ole niin tyhmiä ?
Se on eri asia jos ollaan eksytysmielellä johtamassa laumaa.

Äänestä

Profetaallinen arvaus.
Kannattaisi kokeilla kruunaa / klaava menetelmällä rahauhrin kolikolla.

Kuinka monta varmasti ylöstemmattua ja pelastusvarmaa pastoria on Helluntaikirkossa ?

Äänestä
  • Maassa, jossa kiihottaminen kansanryhmää vastaan on selkeästi kielletty, suomi 24 ylläpitää palstaa, jossa valitsevan käytännön mukaan saa vapaasti solvata, vainota ja kertoa halventavia, selvästi valheellisia tarinoita uskonnollisesta ryhmästä, helluntailaisuudesta. Kuinka voi olla näin!
    Eikö suomi24:n ylläpidossa ole yhtä ainoaa järkevää ja oikeudentajuista ihmistä, jolla olisi valta poistaa helluntailaisuutta käsittelevä palsta!

    Äänestä

On ne käsittäneet miten homoja ja muita tulee herjata.

Aivan korkeinta oikeutta myöten.

Hyvin on ymmärretty miten ollaan laittomuuden tekijöitä.

Äänestä

Eu siihen laittomuuteen tarvitse näyttää esimerkkiä eikä yllyttää. Se hallitaan muutoinkin.

Äänestä

Helluntaipastorit ovat vastuun pakoilijoita.
Ei kestetä totuutta.
Osaavat luikkia pakoon.

Äänestä

Ei herjaajien tarvitse mitään vastuutaa kantaa mistään.

Ne vain herjaa amerikan homoja ja muita.

Siinä uskonratkaisu lepää

Äänestä

Ennenwanhaan oli vaan näitä saarnaajia.😇📖✝️

Äänestä
  • Ne ei ole ymmärtäneet mistään mitään.

    Netissä usko hoidetaan..

    Välttää vain sotahulluja, niin hyvä tulee.

    1Äänestä

Maassa, jossa kiihottaminen kansanryhmää vastaan on selkeästi kielletty, suomi 24 ylläpitää palstaa, jossa valitsevan käytännön mukaan saa vapaasti solvata, vainota ja kertoa halventavia, selvästi valheellisia tarinoita uskonnollisesta ryhmästä, helluntailaisuudesta. Kuinka voi olla näin!
Eikö suomi24:n ylläpidossa ole yhtä ainoaa järkevää ja oikeudentajuista ihmistä, jolla olisi valta poistaa helluntailaisuutta käsittelevä palsta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ovatko helluntailaiset tyhmiä neitsyitä jotka luikertelevat koloihinsa kuin käärmeet ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu