Usalle sodasta jättilasku?

Lupasivat maksaa viellä valtavat sotakorvaukset.
Sota maksoi usalaisille noin 300 miljardia vähintäin
kansakuntana.Lisäksi joutuvat maksamaan vuosia
sotakorvauksia noin 1000 miljardia dollaria.Ja Trump
puhuu voitosta.
8114
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sotaharjoituksena hyödyllinen Usalle.

Äänestä

Tietysti pitää maksaa isot sotakorvaukset Yk perustajavaltiolle 1945 alkaen , Mutta: tuonkin tempauksen tarkoitus vain Heiluttaa PÖRSSEJÄ että sisäpiiri nämä(kin) tietää ja lunastaa voittoja, kansatalous tappiot sivuseikka "herroille".

Äänestä
  • Trump keksi täyttä PSKAAKIN puhua että heitä huijattu kun tullimaksuja aiemmin joka suuntaan heiluttelua ja tacottelua.

    Senkin paljasti truht social kun antoi vihjausta osta & myy pörssiin.

    Siinäkin sisäpiiri tiesi tacottelut ja miten osta myy pörssissä..

    että semoinen ukko se trumputtja..

    Äänestä

Sitä päivää tuskin tulee että maksaisivat mitään.

Sopimustahan ei ole tehty muusta kuin tulitauosta ja neuvottelemisesta.

Äänestä
  • Iranin antamat sopimusehdot eivät ole täyttyneet miltään osin. Edes sitä tulitaukoa ei ole. Ellei Iran antaudu? , niin sota tullee eskaloitumaan, ellei Usa antaudu.

    Äänestä

Ei näköjään juuri mitkään Yhdysvaltojen "perustaja isien" sekä myöhempien aikojen hallintojen rakentamat hallinnolliset palomuurit Trumpin kaltaisten varalta toimineet laisinkaan.
Äijähän tekee häpeilemättä ihan mitä lystää eikä tuskin ikinä joudu mistään vastuuseen, ainakaan USAssa.

1Äänestä

Montakohan sataa tuhatta pakolaista olisi tuollakin rahalla elättänyt ja pitänyt hyvää huolta suomessa. Mutta ei piti vaan riehua ja sotia pum pum pum.

Äänestä

Trump yrittää saada hallinnan nukkehallituksen kautta, mutta hölmö ei ymmärrä ettei se tule onnistumaan koskaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lupasivat maksaa viellä valtavat sotakorvaukset.
Sota maksoi usalaisille noin 300 miljardia vähintäin
kansakuntana.Lisäksi joutuvat maksamaan vuosia
sotakorvauksia noin 1000 miljardia dollaria.Ja Trump
puhuu voitosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu