On ollut putinin 'hiiri" ja vuotanut eu;n ja naton asioita putinille. Kaiken lisäksi on tehnyt yhteistyötä iraninkin kanssa.https://yle.fi/a/74-20219504
Mitähän tietoa suomestakin persutoimistolta vuotaa? Ja miten voi olla niin kova viha eu;ta vastaan että pettää maansa?
Mitähän tietoa suomestakin persutoimistolta vuotaa? Ja miten voi olla niin kova viha eu;ta vastaan että pettää maansa?
Vastaukset 26
Vanhimmat
Unkari ulos EU:sta koska roikkuu EU:saa vain tukirahojen takia.
Orbanin hallinto on erittäin korruptoitunut. EU-rahat menneet Orbanin kavereille.
Juuri näin.
Ei! UKRAINAN PAAPOMINEN LOPPUMAAN EUROOPASSA!
Unkari ulos EU:sta.
On hyvä, jos ORBAN kaatuu!! Se on ryöstänyt jo aivan tarpeeksi koko sukunsa voimalla Unkarin valtion omaisuutta! Ei ol ekumma, ettätappelee kynsin hampain valtansa puolesta! On valjastanut Trumpin ja Putininkin puhumaan puolestaan! Onneksi noilla kahdella valtion päämiehellä on jo niin huono maine, että toivottavasti Unkarin kansa ei lankea noitten loveen!
Ihmettelen, kunka kansa voi äänestää tuollaista öykkäriä, kun on mahdollisuus päästä irti koko tuosta varastelevasta suvusta!
Suomi ulos Eu:sta
Entä se teidän kultapoju Zelenesky kuinka paljon se on vienyt ja lisää ottaa
Ei ei ei! Ei mitään persuja! USA lemmikkejä! Persut on USA vihaamia!
Mikä on usan demareitten puolue? Kommunistipuoluehan siellä on. Usassa on demokraatit(kokoomus) ja republikaanit ( persut)
Nyt puhutaan Unkarista eli älä sönkkää Usasta.
Ei niitä tarvitse vuotaa. Ne kerrotaan eurooppalaisissa medioissa. Ei täällä salata kansalta tietoja.
Unkari ulos EU:sta😐
Trump antoi ikuisen porttikiellon Zelenskyille valkoiseen taloon!
Tulee tänne valehtelemaan ja inttämään!
TRUMPIN puheisiin ei ole uskomista! Hän voi vielä kutsua ZELENSKYIN luokseen keskustelemaan aivan muina miehinä! Trump puhuu hyvin ailahtelevasti! Huomenna saattaa olla aivan eri mieltä, mitä tänään tuli sanoneeksi!
Kyllä USA valitsi itselleen päämiehen, johon ei ole luottamista pätkääkään!
Miksi siellä EU:ssa pitää olla jos siellä tulee niin paha mieli?
Unkari ulos EU:sta.
Ok.
Persuthan on täydellisesti muuta kiun Orban!
Persut on Putinisteja!
Kyllä.
Ukrainan tukeminen on järjen köyyttä!
Orban teki unkarista valkovenäjän.
Tottakai. Persu pettää kaikkialla.
Viktor Orbán voittaa vaalit, valitettavasti.
Toki on maalleen erinomaisen hyvä, näinä ankeina aikoina.
No kuka se laulaa Ukrainalle kaiken antaa tiedustelu tietoja ja jopa osallistuu sotaan Venäjää vastaan ex puolueeton Suomi