miksi parit ei tanssi kotonaan?

kun siitä kuitenkin jatketaan panemaan sitten?
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lämmin läikähdys kävi sydämessä kun jossain YLE Radio Suomen musiikkitoiveohjelmassa, sinne soitti joku 80-90 vuotias papparainen. Kertoi että ovat olleet ihan nuoruudesta asti naimisissa vaimonsa kanssa, ja harrastaneet tansseissa käyntiä aina. Ja nyt kun on ikää sen verran etteivät enää kuntonsa puolesta pääse tansseihin, niin kuuntelevat radion humppailtoja ja tanssivat kotona. Ja pyysi jotain heidän ajan musiikkia toiveinaan.

Ai että mikä avioliitto. <3

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kun siitä kuitenkin jatketaan panemaan sitten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu