...pommittamalla etelä-Libanonia. Iran on vastannut hyökkäyksiin. Iran puolustautuu urhoollisesti ja puolustaa myös etelä-Libanonia "Israelin" hirmuhallinnolta.
Vastaukset 6
- Anonyymi00002
Pommittaahan Israel Beirutin KRS asuintaloja . Lapsia kuolee ja muita .
- Anonyymi00004
Mitä tarkoitat "KRS asuintaloilla"?
Miksi Hizbollah hakee suojaa Beirutin tiheästi asutuilta alueilta ja käyttää alueen ihmisiä ihmiskilpinä? Tämä on yksi syy, miksi Libanon haluaa päästä eroon Hizbollahista.
- Anonyymi00003
Kun keskustelun aloittaja ei ymmärrä otsikon roolia keskustelun avauksessa, ei hän juuri koskaan tiedä mitään aiheesta jossta kirjoittaa. Näin kävi tälläkin kerralla.
Israel ei ole rikkonut tulitaukoa Libanonissa.
Israel vastasi Iranin (IRGC:n) proxyarmeija Hizbollahin rakettihyökkäyksiin. Olet perinteisesti sitä mieltä, että Israel ei näihin saisi vastata.
Hizbollah on etelä-Libanonin hirmuhallinto, josta Libanon ja Israel haluavat päästä eroon. - Anonyymi00005
Israel ei noudata tulitaukoa mutta siinä ei ole mitään erikoista.
Kyseessä on maailman valittu kansa jonka ei tarvitse noudattaa mitään ihmiskunnan sääntöjä. Pommituksia voi tehdä silloin kun haluaa ja siirtokuntia perustaa ilmeisesti rajattomasti maan päälle.- Anonyymi00008
Et ole tyypillisenä vasemmistolaisena pystynyt vastaamaan saamiisin kommentteihin. Näin tuli taas näytetyksi toteen se tosiasia, että:
Kun keskustelun aloittaja ei ymmärrä otsikon roolia keskustelun avauksessa, ei hän juuri koskaan tiedä mitään aiheesta jossta kirjojoittaa. Näin kävi tälläkin kerralla.
Kuten sinulle on kerrottu, Israel ei ole rikkonut tulitaukoa Libanonissa.
- Anonyymi00007
Täältä poistetaan viestit mitkä eivät ole vihervasemmiston pirtaan sopivia. Pitäisikö nimi muuttaa muuksi kuin suomi 24?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.772473Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt422106Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.28955- 31830
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,154788Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?58640Paikallinen autokorjaamo
Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi6518Vihdoinkin tarjolla sushia!
Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su78501- 21495
- 33472