Uhkasi juuri hyökätä Espanjaan jos sieltä käsin harrastettu Israelin kritisointi ei lopu.
Nuo 3 (Trump, Putin ja Netanjahu) ovat mielisairaita.
Nuo 3 (Trump, Putin ja Netanjahu) ovat mielisairaita.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Voiko murhaaja seota vielä enemmänkin ?
Itse asiassa Netanjahu ei uhannut vain Espanjaa, vaan ihan kaikkia.
"We will hunt down anyone who mocks our country online"
Vapaasti käännettynä:
"Etsimme käsiimme jokaisen joka haukkuu maatamme netissä".
Pienet hatut, isot ongelmat.
Oho, aika suuret luulot tuolla korruptoituneella hölmöllä😂
Nyt on aika rankkaa, olen haukkunut Netanjahua ja Israelia ihan jatkuvasti. Täytyy kait alkaa varoa Mossadin agentteja. Onkohan niillä samat tappomenetelmät kuin FSB:llä ja pitää pestä kalsarit normaalia useammin🤔
LINKKI väitteeseen - muutoin MUTUA
Se siitä Israel sympatiasta.
Vieläköhän yrittävät ajaa sitä holokaustin kiistämislakia tämän naamioiden riisumisen jälkeen?
Kysy äidiltäsi apua jos et osaa käyttää netin hakukoneita. Minä en ole äitisi.
Aika hyvä, kun noinkin paljon tiedät. Kenen äiti sitten olet?
Kyllä fasistit tekivät holokaustin mut nyt Israelin hallitus on fasisti .
Voiko israelilaiset olla Jumalan "valittu kansa"???? Ihmettelen suuresti! Tuollaista roistoa muka JUMALA suosii! En kyllä usko! Kristilliset ovat henkeenja vereen asti koko ajan Israelin puolella, vaikka nuo israelilaiset tappavat naisia ja lapsia ja vanhuksia, välitämättä ollenkaan ketä on vastassa! He tuhoavat noitten ihmisten kodit ja kaiken mahdollisen!
Minun järkeeni ei uppoa, että tuollaisen Jumala siunaa! Ei voi olla mahdollista! Ei ainakaan tuo JUMALA, johon minä uskon! Netanjahu ei ole edes uskovainen, hän on täysi rikollinen!
Varmaan minä olenkin jo etsintäkuulutettu!
Ei näy uskovaisia taivaassa,palvovat väärää jumalaa.
Nyt odotellaan Stubille ja Valtonen vastausta.
Iranin hengettömällä johtajalla oli n. 200 miljardin euron omaisuus ja valtavat omistukset Espanjassa. Sidos Iraniin on luja edelleen.
Ei ihme ettei Espanja ole maksanut Natolle jäsenmaksujaan.
Ohhoh, olipas siinä väite.
Ihan oli kuin Sergein kynästä.
Voi se ol yhtähyvin persun kynästä .
Turpa kiinni Netanjahu! Jos vielä uhkaat NATO-maata tai syytät muita omista sotarikoksistasi, niin joudut kohtaamaan minut! Mieti sitä😂
Älä ota enää, Seppo!
Aina vain kummallisemmaksi menee äärioikeistolaisten touhut! Ilmeisesti kiehuvat jo omissa liemissään oikein kunnolla, kun mikään ei suju ei niin mikään!
Oikeistopellet mainostivat olevansa lain ja oikeuden puolella ja laittavat lopun "äärivassarien" ikuisille sodille ja wokeltelulle ja nyt ollaan tässä tilanteessa jossa oikeistopellet ajaneet maailman lähimmäksi kolmatta maailmansotaa sitten Kuuban kriisin.
Netanjahu joutuu oitis oikeuteen kun joutuu luopumaan pääministerin pestistään.
Netanjahu joutuu ylläpitämään vihollisuuksia naapurimaihin, ettei joudu vastaamaan syytöksiin lahjonnasta, korruptiosta ja talousrikoksista.
Netanjahu joutui hyökkäämään Gazaan koska Israelissa oli jo miljoonia ihmisiä kaduilla vaatimassa Netanjahua leivättömän pöydän ääreen.
Jaa että omia rikoksiaan peittääkseen se Netanjahu Gazaan hyökkäsi, eikä ollenkaan niiden hirmutekojen takia, joita Hamas teki hyökättyään Israelin gibbutseihin ja festivaalia viettäneen nuorison kimppuun, eikä tietenkään panttivankeja pelastaakseen. Omien kansalaisten kohtalo ei liikuttanut häntä yhtään, vain omat rikokset?
No eikös se ole Pipi.
Bibin ei tarvitse. Jumala tuo epsanjalaisen laaksoonsa. Hänen laaksoonsa tosin käyvät kaikki, jotka oikeutta tahtovat käydä, ei juuri muut. Ne jää makaamaan sinne missä kaatuvat.
Ei löydy linkkiä väitteeseen....................................
Onko Neta setä elossa vielä?
Netanjahu kutsui samassa puheessaan Israelin sotavoimia "maailman moraalisimmaksi armeijaksi".
Israel ilmoittaa aina ennen pommituksia, että siviiliväestön on syytä evakuoitua kyseiseltä alueelta.
Kuten sanottu, juutalainen on parhaimmillaan uunissa.