Minä kun luulin että Kunnan omistamalla tontilla olevat lämmitystolpalla olevat parkkipaikat on nyt kunnan omistuksessa ja hva vuokralla kunalla niin saavat käyttää parkkipaikkoja mitkä heille osoitettu mutta ei alettiin väittää että on Chaletsin parkkipaikkoja vaikka eivät ole edes sen taloyhtiön tontilla ja sähkökin tolppiin ilmeisesti tulee kunnan omistaman mittarin kautta
Kivitipun parkkipaikat
Anonyymi-ap
23369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ilmeisesti aika sekavaa tekstiä
Osaatko tuottaa luettavaa tekstiä tai muodostaa lauseita?
Ilmeisesti sinäkin kuitenkin ymmärsit asian.
Siinä hyvä latailla kunnan piikkiin
Epäilen, että noilla kellään ei tarve kunnan sähköölle. On omavaraasta ja webastot taitaa löytyä kaikilta.
Käy ensin peruskoulu loppuun, että opit kirjoittamaan.
Kateus. Se on kaunis asia
Kyllä aloittajan kirjoitus on niin paskaa suomenkieltä, että oksat pois.
Kansakoulu jäänyt ehkä väliin tai pahasti kesken?
Eipä joo älyllä loista
kannattaisi vaikka teko älylle syöttää oma teksti ensin ja pyytää sitä korjaamaan kieli oppi ja sitten vasta julkaista
Perus kysymyshän tässä oli että onko kunnan vai chaletsin nuo parkkipaikat kunnä siitä väitellään facessa.
Minusta hoitoalan työntekijät käyttäneet parkkipaikkoja ihan oikein kun oikein kyltillä osoitettu heille parkkipaikat
Lukeeko P paikka?
KP
Kaskai pysäköinti
Miksi chaletsin asukkaat ei parkkeeraa taloyhtiön parkkipaikoille/tontille
Parkkeeraisivat chaketsin parkkihalliin eikä toisten tonteille.
Liikemaneesin pihassa nyt tilaa
Jepualla pajussa kuulemma myös vapaa p-tolppa
Tämähän alkaa näyttää positiiviselta kun kivitipun parkkipaikoista riidellään että alkaa olla kysyntää
Niin notta ennen istuttihin useasti tauno ja Reinon kans maneesin pihalla autos sisällä.
Tauno tahtoi juora aina 4 lasipullo kaljaa het kauppareissun jälkehen. Välillä piti hakoo lisää nisua ja makkaraa lisää jos tauno innostu juomahan vähän enemmän.
Kerran lährettihi vähän myöhemmin käymää maneesis. Tauno joi het kahreksan lasipullo kaljaa. Tuumattihin notta kuunnellahan urheilurario Reinon polle lava-autos notta superpesis.
Mistä lähtien kunnan duunarit jakelee parkkioikeuksia😅
Eiköhän se kiinteistön omistaja määrittele nuo asiat ja miten on vuokralaisten kanssa sopineet
Lappajärvi on kuin Gennesaretin järvi