Kansalta tuomio hallitukselle

4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuomio on liian lempeä ottaen realiteetit huomioon. Oikeasti hallituksen jäsenet pitäisi kierittää tervassa ja höyhenissä, ja pistää viikoksi eduskuntatalon eteen jalkapuuhun sidottuina. Sinä aikana kansalaiset voisivat käydä sylkemässä ja paskomassa istujien päälle, ja istumisen lopuksi karkoitus Suomesta.

Äänestä

Persuilla on varmaan hyvä selitys tähänkin keksittynä.

Äänestä
  • Vuosi sittenhän alue- ja kuntavaalien aikaan Purra haukkui äänestäjät tyhmiksi. Ehkäpä kaava on persuilla tuossakin saman, mutta ei sitä kyllä kovin voittavana strategiana voi pitää :)

    1Äänestä

miksihän minä en tuomitse 🤔

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen kansalta ankara tuomio hallitukselle;

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e22d7f2c-3c05-4a1d-b480-14a7dd279a03

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu