Piispa ja Paavi siirtyneet politisoimaan.

Piispa Kuopiosta tuomitsee USA, n hyökkäyksen Iraniin, samoin paavi
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011947185.html

Piispalta piitkä twiitti USA, hyökkäuksestä Iraniin.
https://www.youtube.com/watch?v=FlwIhslpcRA
599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Iranin regiimin puolustajat.

Äänestä

Päinvastoin, Trump on alkanut paaviksi🤣

Äänestä

Onko se politisoitumista, jos piispalla ja paavillakin on oma näkemyksensä asioista? Todella hyvä, että hekin aktivoituvat.

Äänestä
  • Pitääkö Jolkkosen puolustaa paavia ja kertoa että paavi on hengellisen teologian ylin auktoriteetti? Onko Jolkkonenkin katolinen, on se.

    Äänestä

Ne on vaan sitä setapride porukkaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Piispa Kuopiosta tuomitsee USA, n hyökkäyksen Iraniin, samoin paavi
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011947185.html

Piispalta piitkä twiitti USA, hyökkäuksestä Iraniin.
https://www.youtube.com/watch?v=FlwIhslpcRA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu