Hormuzinsalmi on auki.
Trump onnistui tavoitteessaan
Anonyymi-ap
14192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Koska se on ollut kiini.ei ainakaan iranilaisten takia.eihän niilä ole ollut mitään kalustoa sulkea sitä kuukauteen.omituista höpinää.
Onnistui siis korjaamaan hetkeksi aiheuttamansa ongelman. Poikkeuksellisen mahtavaa, häneltä.
Amerikan jeesus ensin sulki ja sitten avasi salmen hallelujah
Tiltujahan asia luonnollisesti kyrsii, kun taas meille porvareille asia on myönteinen pörssikurssien kannalta.
Just noin. Oliko heillä tavoitteena avata avoin Hormuzinsalmi?
Israelin ja USAn hyökkäys tais sulkea sen. Nyt kun Israel pitää taukoa Libanonilaisten tappamisesta, väylä on auki.
On se Trump. On se. Suomessa olis suljetulla osastolla sopivati lääkittynä ja valvottuna.
Salmi oli auki, kunnes Trump ja B.N. aloittivat sodan Irania vastaan. Siitä lähtien amerikkalaiset ovat yrittäneet saada selville, mikä on Trumpin tavoite. Siitä lähtien päivittäin Trump on keksinyt erilaisia ristiriitaisia selityksiä, joista mitään ei ole varmuudella tunnistettu alkuperäiseksi tavoitteeksi. Mutta varmaa on, että Trump on tehnyt virheitä eikä suostu myöntämään sitä. Paniikissa syntyy lisää virheitä.
Tiltulauma sätkii, mutta sijoittajat kiittävät Trumpia.
Ei auta Suomea, joka on viety ulko- ja turvallisuuspoliittiseen limboon, jossa rauhan syntymisestä jo melkeinpä minne tahansa on tullut Suomelle se huonompi vaihtoehto.
Saatat olla oikeassa, mutta viisas sijoittaja ei pistä rahojaan yhteen koriin.
Mutta amerikan jeesus ensin sulki ja sitten avasi salmen hallelujah ja venäjä kiitti .
Oliskohan amerikan jeesuksen kannattanut nussia niitä lapsia jossain muualla kuin venäjällä ettei tarvistsisi putinin pellenä sätkiä kaikkien naurunalaisena ja häpäistä jenkkejä
Kyllä se vaan niin on, että raha se tätä maailmaa pyörittää, ja se tosiasia selviää aikaa myöten kaikille fanaatikoille.
Amerikan jeesus siunaa sinut ja toteaa ettää raha maailmaa pyörittää mutta lapsia ei kannata nussia moskovassa hotellissa
Sanotaanko raollaan, Iran valvoo salmen kautta tapahtuvaa liikennettä ja on valmis sulkemaan salmen uudestaan jos rauhanneuvottelut ei edisty.
Iran ampuu tankkereita siellä. Herätys.