Verkossa: https://vapaa-ajattelijat.fi/blog/toimintakertomus-2025/
Liiton toimintakertomus 2025
29
288
Vastaukset
- Anonyymi00001
Onpa mielenkiinnoton
- Anonyymi00002
Onko tuo arvaus vai silmäilitkö kertomusta?
- Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Onko tuo arvaus vai silmäilitkö kertomusta?
Fakta homma
Anonyymi00004 kirjoitti:
Fakta homma
Osaat varmaankin kommentoida siitä jotain kohtaa? Et tokikaan tyhmäilisi täällä muka kommentoiden lukematta.
- Anonyymi00003
Tämän mielenkiintoinen kertomus.
- Anonyymi00006
Jos eräänlainen autenttisuus kiinnostaa.
- Anonyymi00005
Yllättävän monipuolista.
Toimintakertomustahan voi kommentoida myös aika teknisestä näkökulmasta: mikä siinä on ylimääräistä tai liian pitkästi selitettyä, ja mistä taas haluaisit tarkempiakin tietoja.
Samoin voi myös pohtia mikä tai kuka on kertomuksen ajateltu lukija.- Anonyymi00007
Kuten todettua, mielenkiinnoton kertomus.
Anonyymi00007 kirjoitti:
Kuten todettua, mielenkiinnoton kertomus.
Miten muuttaisit? Tai mikä on vähiten mielenkiintoista?
- Anonyymi00008
jori.mantysalo kirjoitti:
Miten muuttaisit? Tai mikä on vähiten mielenkiintoista?
Poistamalla tuollaiset hölynpölyt kokonaan
Anonyymi00008 kirjoitti:
Poistamalla tuollaiset hölynpölyt kokonaan
Eli jatkossa toimittaisiin ilman toimintakertomusta? Laki sen sallii kyllä, on vaan omiin sääntöihin otettu tuollainen määräys.
- Anonyymi00009
Montaa monessa.
Nostan vielä. Tästä näkee mitä va-liitto on ihan oikeasti tehnyt -- tällä palstalla esitetään siitä kuvitelmia joilla ei ole todellisuuden kanssa useinkaan tekemistä.
- Anonyymi00010
Ei pidä paikkaansa. Kyse on propagandasta
Anonyymi00010 kirjoitti:
Ei pidä paikkaansa. Kyse on propagandasta
Minkä kohdan väität olevan väärin?
jori.mantysalo kirjoitti:
Minkä kohdan väität olevan väärin?
Laajennan vähän: Mikä kohta on väärin vaikka nyt edellisen viiden tai kymmenen vuoden kertomuksissa?
Vai olisiko sittenkin niin, että kertomukset ovat totuudenmukaisia, ja sinä et vaan pidä siitä totuudesta.
- Anonyymi00011
Nyt on yhdistyslohtaisia jäsenmääriäkin.
Pieni ristiriita: samaan aikaan vaaditaan tilinpäätöstä julkiseksi, ja toisaalta kun toimintakertomus on julkinen, kerrotaan ettei sitä uskota. Miksi uskottaisiin ettei tilinpäätöstä ole peukaloitu, jos ei uskota kertomusta?
- Anonyymi00015
mitä siitä jankutat, et julkaise ja sillä siisti, ei junttisossujen tilinpäätöksistä ole kukaan
kiinnostunut kun he eivät osaa taloutta hoitaa vaikka saavat tulonsa verotta
- Anonyymi00013
Taidanpa liittyä.
- Anonyymi00014
Tarjoaa minua aiheita keskusteluun.
- Anonyymi00016
Ei kiinnosta.
- Anonyymi00017
Hienoa että jaettu
Tätä väitettiin virheelliseksi. Jäin odottamaan tarkempaa tietoa siitä, mikä kertomuksessa ei pidä paikkaansa.
- Anonyymi00018
Kannatteemennä lueskelemaan avoimin ja myös kriittisin mielin. Mitä v8isi tänä vuonna parantaa?
- Anonyymi00019
Hassua että väitetään kirkolla olevan monopoliasema hautausmaihin vaikka reilun tuhannen jäsenen kerholla on kymmenen, varsin vaihtelevaan tapaan hoidettua, hautausmaata.
- Anonyymi00020
Kantsii selata. Yhdistyksillä tietty omansa.
- Anonyymi00021UUSI
Kailaista olettecpuuhanneetkin. Ei paha.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768