Purra on paras Ministeri !

Aivan oikein tekee kun nostaa Datakeskuksien sähkömaksut .lahjuksia saanut Elinkeinoelämä vastustelee ! Kunpa Riikan ehdotus laitettaisi voimaan Heti .
4110
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kun kokoomus ajaa jotakin asiaa kuin käärmettä pyssyyn niin hälytyskellojen tulisi soida.
Datakeskuksien haaliminen tänne koituu tavallisen kansalaisen kustannettavaksi kuntaa Kokoomuksen eturyhmät vetävät tästäkin hillot liiveihinsä.

Suomalaiset ovat sinisilmäisiä hölmöjä kun sallivat Kokoomuksen epäisänmaallisen aineksen vetää suomalaisia kuivalla perseeseen.

1Äänestä

Epäilen jotta palstan sensuurikin on kokoomuksen hallussa ?

Äänestä
  • On.

    Äänestä

Ne on pelkkä rahareikä.

Kaikki toiminta tuotot menee ulkomaille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aivan oikein tekee kun nostaa Datakeskuksien sähkömaksut .lahjuksia saanut Elinkeinoelämä vastustelee ! Kunpa Riikan ehdotus laitettaisi voimaan Heti .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu