https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8e3dbfac-42fd-407d-ac62-52caf906af92
Mies sanoi, että hänen tarkoituksenaan ei ole ollut riistää kenenkään henkeä.
– Koetko syyllistyneesi asiassa tappoon? poliisi kysyi mieheltä seuraavassa kuulustelussa.
– Kuten olen sanonut, minä en muista sen päivän tapahtumia juuri ollenkaan. En usko, että minä olisin sellainen, että syyllistyisin tällaiseen tekoon.
– Mutta se on mahdollista, että koska en ole ollut täysissä järjissäni silloin, niin olisin voinut toisen kuoleman aiheuttaa. Itse en kuitenkaan muista siitä mitään. Sen tiedän, että minun tarkoitukseni ei ole silloin ollut ketään tappaa.
Syyttäjä vaatii miehelle ehdotonta vankeutta taposta. Miestä syytetään myös hätäkeskukseen soittaneeseen mieheen kohdistuneesta laittomasta uhkauksesta.
Länsi-Uudenmaan käräjäoikeus antaa varsinaisen tuomionsa asiassa syksyllä, kun syytetyn mielentilatutkimus on valmistunut.
hyvä päivetys suomalaisella
Anonyymi-ap
0
114
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4381901- 1501237
- 901141
- 1141137
- 701134
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku176994- 100783
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50699En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57664