Willem toiminta herättää pahennusta hallituspuolueissa:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/68a44779-886f-44bf-be15-ca107be9246d
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/68a44779-886f-44bf-be15-ca107be9246d
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Siis Willen
Rydman on, luonneviastaan huolimatta, persuksi suht OK.
Nauraa virnistää köyhille
Normi persu, hymyilee ivallisesti köyhille ja työläisille kuten puolueen arvoihin kuuluu.
Jos Perussuomalaiset kärsii veret seisauttavan vaalitappion seuraavissa vaaleissa ja kannatus romahtaa alle kymmenen prosentin, niin silloin Riikka Purra todennäköisesti ilmoittaa, ettei jatka puolueen puheenjohtajana. Silloin olisi miespuolinen ehdokas vahvoilla ja onko puolueella tällä hetkellä parempaa henkilöä puheenjohtajaksi kuin Willem Ryydman?
Purra on ensimmäinen PS pomo joka on saanut puolueensa hankkeita eduskunnassa läpi. Todennäköisen seuraajan ollessa Vigelius?
Mitä tarkoitat PS:n hankkeilla? Kansan köyhdyttämistäkö?
tosi järkevää kopioida suoIi24 palstoille maksullisia lehtijuttuja jotka ei edes aukea vai mitä antipersuKOPIOKONE? 🤭
Älä nyt vielä itke kopiopersu. Säästä kyyneleet ensi vuoden keväälle. Silloin sun on syytä itkeä kun puolueesi kärsii historiallisen vaalitappion.
Sitä odotellessa vttuileva luotsi että sinä Soinia isäksi kutsuva persuista pihalle potkittuja rotuopin julistajia fanittava foliohattu saat Nasimat ja kumppanit hallitukseen pitämään hyvän huolen siitä, että persut oppositiossa lihoo kannatuksensa puolesta kuin syöttöporsaat. Mikä teille omaan pesään paskoville Soinisteille on ihan oikein. Tuskin maltan odottaa..
Mun mielestä Tere Sammallahti olis hyvä. Se roikkuis oottamassa että Alko aukeaa.
persumpi kuin persut aten tavalla.