Nyt avautuu 0,5 A.Le.Coq Premium!
Kuinkahan paljon yleensä valehdellaan, kun nyt vain jäävuoren huippu pilkistää?
ILON PÄIVÄ, kun vasemmiston ministerin paikkaa tulevassa hallituksessa himoileva "poliitikko" jää kiinni.....hih hih hih hih!
Kuinkahan paljon yleensä valehdellaan, kun nyt vain jäävuoren huippu pilkistää?
ILON PÄIVÄ, kun vasemmiston ministerin paikkaa tulevassa hallituksessa himoileva "poliitikko" jää kiinni.....hih hih hih hih!
Vastaukset 31
Vanhimmat
Mahtava päivä! Päälle vielä maittava, iso ja paksu Kuubalainen sikari!!
*
*
_______________ - Tämä On -Todistus Siitä -että ;
- SDP:n Sosialistit - On Pelkkiä - - - K A N S A N - K U S E T T A J I A - !
*
*
*
"Iltalehti ei tavoittanut Tuppuraista kommentoimaan asiaa perjantaina. Hän ei myöskään vastannut Iltalehden soittopyyntöön."
Kumma juttu! Paljastuuko nyt miksi demaripoliitikot ei oikein ole kärryillä asioista? Hillotolppaa on toki mukava nuoleskella, kun elämä on helppoa....
Eikä oikein mallikkaasti mennyt hommat Uniperin asiassa - poliitikon elämä ei ole vaikeaa, kun et mistään ole todellisuudessa vastuussa. Ikävää..
Poliitikko ei tarvitse mitään koulutusta. Riittää kun muistat aamulla meikata ja sitten selkä suorana kampaajan kautta "päättämään" esim. valtion talouden asioista.
Hemmetin pelottavaa! Onko kenenkään mielestä ihme, että suomi on 100% rähmällään joka asiassa? Pitäiskö ottaa maahanmuuttajia 200 000 kpl joka vuosi, niin sitten varmaan sujuisi paremmin?
Meikkaako Häijään pintakäsittelijäpoju Miko Bergbomkin aina aamuisin ennen töihinlähtöä?
Mitä Tupurainen valehteli?
Niin paljon joka asiassa, että palstan tila ei riitä. Helvetin kova on kuitenkin puhumaan paskaa..
Purra ennen viime vaaleja TV,ssä : "Köyhiltä EI voi eikä saa leikata meille se EI käy".. Näin se kirottu saksikäsipetturi sanoi ja petti, Petti heti. Välittömästi. (( Petosjytky ))
Noh noh - Sannaan verrattuna Purra on enkeli - tekee kaikkensa siivotakseen edellisen hallituksen sekoilua.
Kylmä fakta.
Purra rentoutuu siivoamalla.
Aivan kuten Sanna, kova imuroimaan,
Mutta Purra ei ehdi imuroimaan, kun on TÄYSI työ siivota Sannan sotkuja ja koittaa pelastaa suomi.
Joo krkkain silmin SDP.n Tuppurainen vai valehtelee ihmisille, häpeäisi edes
Mutta mahtaako osata?
Vasemmistossa kaikki asiat perustuu valehteluun ja vääristelyyn. Hyvä että viimein mediakin puuttuu asiaan.
Luojan kiitos! Vaikka YLE on yrittänyt pimittää näiden touhuja. Totuus tulee yleensä esiin enemmin tai myöhemmin.
"Se ei meille käy" ja heti kävi. Heti petti purra, ihan heti..
Joo kirkkain silmin OrpoPurra valehtelivat Suomen kansalle! Valveilla hillotolpalle!
Höpö höpö. Itse valehtelet!
Nykyhallitus tekee kaiken voitavan, että saa edes jollain tavalla siivottua valehtelevien demareiden sotkut - ja siinä riittää paljon työtä!
Ei muuta mitään. Suomen ämmät tulevat suunnistamaan kiihkoissaan uurnalle tyttiä äänestämään.
Masentava ajatus. Onneksi useimmat alkavat nähdä demareiden sumutuksen läpi.
"Tuppuraisen toiminta on herättänyt tällä viikolla ihmetystä. Tiistaina hän vaati MTV:n Huomenta Suomessa -ohjelmassa hallitukselta 1,4 miljardin euron lisäsopeutusta nykyisten leikkausten päälle. Noin tuntia myöhemmin hän osallistui Säätytalon mielenosoitukseen ja huusi siellä muiden mielenosoittajien mukana iskulauseita, joissa vaadittiin leikkausten lopettamista."
Ei ole ihan tervettä tuo touhu.
Ai niin, ainahan voi valehdella mustan valkoiseksi..
Kukahan jäi kiinni valehtelusta.se oli kokoomuksen Kopra.joka valehteli päin asiantuntijoiden lausuntoja.että yhteisöveron alennukset tuovat lisää verotuloja ja auttavat investoimaan.ei pidä paikkaansa.alennukset eivät ole ennenkään lisänneet investointeja.eivätkä ole tuoneet lisää verotuloja.esim. USA:saa ja Saksassa veroprosentti on lähellä 30:ntä.ja silti investoidaan.Kopra on patologinen valehtelija.ilmankos hän a-studiossakin hikoilee kuin olisi saunassa.kun keho reagoi valheisiin.se menee niinsanotusti ihon alle.suosittelisin Koiralle beetasalpaajat.jos aikoo jatkaa samalla tiellä.olisiha se meille katsojille kun mukavampaa.kun ei tarvitsisi katsella turpasaunan saanutta jeppeä.
Ei heitä usko enää lukaan.
Poliitikkojen ainoa mahdollisuus menestyä ammatissaan, on valehdella mahdollisimman paljon niin, ettei jää kiinni paskan puhumisesta.
Useimmat eivät jää kiinni, osa silloin tällöin. Ammattina erittäin masentava.
Jussi Halla-ahon mukaan valehtelu on poliitikoille työkalu, jota he käyttävät päästäkseen valtaan ja pysyäkseen vallassa.
Siksi on aivan luonnollista kertoa, että se ei meille käy.
Jussi uskaltaa ainoana kertoa, mitä touhua tuo politiikka on. Ja on 100% oikeassa!
Eipä tuo ollut yllätys. Onhan tuota valehtelua kuultu jo vuosia.
"Ministeri myöntää, että vuonna 2017 tehty Uniper-ostos aiheuttaa Fortumille miljardien tappiot, ja sitä voi pitää jälkikäteen vakavana virheenä. Fortum maksoi Uniperista seitsemän miljardia euroa."
Ja myi sitten 0,5 miljardilla. Kuulostaa hyvin huonolta älyn väläykseltä PRKL!
Mutta onhan se helppoa tehdä mainioita kauppoja, kun saa veronmaksajien selkänahasta kuitata tappiot ja itsellä iso liksa.
Ja ainahan saa ottaa vain reilummin lisää velkaa, jos demarit pääsevät sotkemaan valtion asioita. Älkää hyvät ihmiset erehtykö äänestämään tällä kertaa väärin.
Taidan ottaa vielä ison mukin Ponua - poliitikot on juuri tuollaisia..
Mistään ei ole vastuuta mutta valtion rahoilla pelataan. Ja liian iso liksa juoksee...