Ripuli Orpo

Ripuli Orpon on välittömästi erottava haisemasta pääministerin virasta. Edes lähipiiri ei kestä jatkuvaa ripulointa ja haisemista. Muummuassa Purra on huomauttanut asiasta Orpolle jo useamman kerran.
28184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Orpo on hoitanut Pääministerin pestin hyvin, tänä vaikeana aikana!

Tulee uudet vaalit ja sitten uusi Pääministeri pääsee näyttämään taitonsa johtaa tätä maata!

Äänestä
  • Älä viitti paskaa puhua!

    Äänestä

ORPON ON EROTTAVA!

2Äänestä
  • SIIS
    EROTTAVA
    ANTTI LINDTMAN JOKA ON NATSI SEKÄ EROTA MYÖS KISSANTAPPAJA NÄKKÄLÄJÄRVI KIITOS ORPO

    Äänestä

  • K-Y-L-L-Ä !

    Äänestä

Orpo ei osaa edes erota!!!

Äänestä
  • a Antti Lindtmania joka on natsi!!!

    Äänestä

  • .

    Äänestä

Eduskunnassa haisee tuore paska!

Äänestä
  • eli Demarien vaaliupaukset!

    Äänestä

Kohta on kesä ja orvosta ja sen hallituksesta tarvi kolmeenkuukauteen kuulla mitään. Meille kaikille siitä seuraa kolmenkuukauden hermoloma.

Äänestä

Antti Kaikkonen vaatii hallituksen luottamuksen mittaamista, väisti kysymykset säästöistä

Äänestä

ORPON AIKA JÄTTÄÄ MINISTERYYS!!!

Äänestä

Orpon eroa odotetaan ja Purra ulos!

Äänestä

”Purra käy nyt pahasti yli­kierroksilla”

Äänestä

Tulliko pruikuli!

Äänestä

Pruikuliksko meni!

Äänestä
  • Niin tapahtui jo aikoja sitten!! Mutta tietty henkilö ei suostunut ymmärtämään sitä!

    Äänestä

Orpo Tappaa Suomen
Nuorisotyöttömyys kasvoi Suomessa vuonna 2025 huimaan 21,8 prosenttiin.

Äänestä
  • Nuoriso on autuaan tietämätön menneestä järjen maailmasta, karu kohtalo heillä tässä maailman pohjoisimmassa ja kylmimmässä maan kolkassa, ei auta vaikka uusi 6G taskutietokone heillä vertaistukea pukkaa, ei auta.

    Äänestä

Buhjettiriihi ei taida mennä Saksijan mielen mukaan!

Äänestä

Ruutasko löysät! Saattaa tulla ORPO -olo !

Äänestä

Tuliko Varpusparvi!

Tipi tiii.

Äänestä

Onko haju mukana!

Äänestä

Jo edellinen hallitus ajoi kansan ripuloimaan eko-ohentamalla leipäpussit reikäisiksi - kaikki tietävät kuinka saastaisia kauppojen kassa hihnat ovat varsinkin kassatytöt.

Missään muualla ei syödä rouhittua ruista ja ne vasta näitä reikiä pusseihin tekevät.
Ei ihme että ripakintut keskivartalopaksuuden alla heillä loistaa, kun ravinnosta ei saada energiaa ja se korvataan makeisten napostelulla.

Kansa joka katosi ekologisuuteen ja terveellisyyteen.

Äänestä

αlαᔕ Ⓗ𝔸ĹĹⓘ𝓽UŜ - Ƴ𝐋öѕ 𝕂𝔞N丂a

Äänestä

Alottajan kielenkäyttö kertoo jo yhteiskuntaluokan. Alin mahdollinen.

Äänestä

Vieläkö se haisee hallituksessa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ripuli Orpon on välittömästi erottava haisemasta pääministerin virasta. Edes lähipiiri ei kestä jatkuvaa ripulointa ja haisemista. Muummuassa Purra on huomauttanut asiasta Orpolle jo useamman kerran.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu