ABCED ajokorti

-65 vuoden iän saavuttaessa Suomen Valtion tulee ostaa Työntekijän hankimat ajoluvat eurollisesti,näistä jodutaan nyt luopumaan ilmaiseksi,Samalla lopetaa ajooikeudet yli 65 vuotiailta ja työlistää nuoria näiden tilalle.Eläkeikäiset pois
työelämästä lisäverokorteineen.
3107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä noita yli -65 vuotiaita työtätekeviä eläkeläisiä on paljon 140.000.
Onko tämä eläkeele jääminen jo ollut susi tullessaan.?
Ny meinaavat viellä lisäverokortein niitä lisät Omaishoitajilla 30.000.
Ei mikään ihme että nuoret ovat työtöminä. Ajattelle ihan ite.!!!!!
Mikäs siinä eläketulee ja lisäeläke,lisäverokortilla tianatusta palkio tulosta.
Purra on paras.!!!!

Äänestä

kuka hullu eläkkeellä töitä tekkee. surkeesti menee jos eläkkeellä vielä joutuu töitä tekeen.

Äänestä

ajokortit pois pelkkä ab kortti käteen ja eläkkeelle ..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

-65 vuoden iän saavuttaessa Suomen Valtion tulee ostaa Työntekijän hankimat ajoluvat eurollisesti,näistä jodutaan nyt luopumaan ilmaiseksi,Samalla lopetaa ajooikeudet yli 65 vuotiailta ja työlistää nuoria näiden tilalle.Eläkeikäiset pois
työelämästä lisäverokorteineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu