Sillä saataisiin ehkä vaitonaiset ihmiset viimeinkin puhumaan.
Tässä hyvä esimerkki onnistuneesta tapauksesta;
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/teinitytto-raiskattiin-ja-murhattiin-vuonna-1982-mysteeri-on-nyt-ratkeamassa-podcastin-avulla/9329918
Rasmuksen kuolemasta podcast
15
334
Vastaukset
- Anonyymi00001
Antakaa Rasmuksen jo olla. Itseäni ei jaksa asia kiinnostaa pätkääkään...
- Anonyymi00003
Murha ei vanhene koskaan.
- Anonyymi00010
Rasmuksen henkirikos on jo muodostunut legendaksi Lapualla samalla tavalla kuin Kylli Saaren murha Isojoella vuonna 1953.
Kauan eläköön Rasmuksen muisto mielissämme.
- Anonyymi00002
Rasmus Takaluoman henkirikostutkintaa ei voi avata, kun sitä ei vielä ole edes aloitettu. Kaikki jäljet johtavat sylttytehtaalle.
- Anonyymi00004
Rasmuksen henkirikos on muodostunut legendaksi, joka elää Lapualla, kuin Kyllikki Saaren selvittämätön murha Isojoella vuonna 1953.
- Anonyymi00007
Ei henkirikosta tutkita vain jonkun sairaan ihmisen mielikuvituksen tuottaman harhan pohjalta.
Tapaus on tutkittu eikä mitään todisteita henkirikoksesta.
Lopettakaa joutavat harhaiset spekuloinnit.
- Anonyymi00005
Rasmus oli nuori rikollisen alku ja usein ne kokevat loppunsa varhain. Ehkä hyvä niin ettei pahuus saa kasvaa.
- Anonyymi00006
Kenen kanssa se tappeli hetkeä ennen kuin poliisin kanssa?
- Anonyymi00008
hyss...
- Anonyymi00009
Murhainfossako se oli, että Rasmus voitti sen tappelun tai ainakin onnistui lyömään jotakin
- Anonyymi00011
Onko Rasmuksen pahoinpitelyssä avain Rasmuksen henkirikokseen?
Kaikki jälje johtavat sylttytehtaalle.- - Anonyymi00013
Anonyymi00011 kirjoitti:
Onko Rasmuksen pahoinpitelyssä avain Rasmuksen henkirikokseen?
Kaikki jälje johtavat sylttytehtaalle.-Se ei liity asiaan millään lailla. Rasmus oli välikäsi joka veti välistä, eikä siinä muuta tarvita.
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Se ei liity asiaan millään lailla. Rasmus oli välikäsi joka veti välistä, eikä siinä muuta tarvita.
Se porukka ei puhu, joten hiljaista on ollut.
- Anonyymi00015UUSI
Nimettiinkö niitä baaritiskin tuijottajia ikinä?
- Anonyymi00016UUSI
Punainen Mersu, 4 naista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768