Virta viittaa ja pyytää puheenvuoroa A-studiossa , jossa toimittajan lisäksi on 2 vierasta, Rydman, joka puhuu ja Sofia, jonka pitäisi kuunnella, mutta ei kuuntele, vasn viittaamalla ptyytää puhenvuoroa ettei omst vuorosanat unohdu. Siis viittaamalla pyytää puheenvuoroa, ei malta odottaa että toimittaja antaa sen puheenvuoron kun Rydman on puhunut???
Sofia opettaa Rydmania, tiedätkö ministeri, että köyhillä on tosi vähån rahaa. Tiedätkö, tiedätkö yhyy 😭😭😭😭
Kanalla on kanan aivot.
Sofia vaikuttaa todella nuorelta ja tyhmältä.
Rydman pistää Sofiaa kuusnolla
15
196
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sofia nolaa ittensä totaalisesti
- Anonyymi00002
Rydman yrittää selittää että hallitus leikkasi vain suurituloisilta. Siis jos pienituloinen menee terveyskeskukseen niin tarkoittaako se että maksu ei siis nousekaan hänen osaltaan?
Persuille kuten Rydmanille, nuo yleishyödylliset järjestöt ovat erityinen maalitaulu. Niitä syytetään "poliittisiksi", todellisuudessa oikeistolaisia harmittaa kun ne vievät markkinoita yrittäjiltä! Ilmeisesti he mieltävät yleishyödylliset järjestöt peräti varkaiksi! - Anonyymi00003
Virta toljotti kuin känninen molotov
- Anonyymi00005
Hullulta vaikutti! Silmät pullistui päästä ja hampaat irvisti kuin susikoiralla!
- Anonyymi00004
Sofia on hysteerinen narttu. Ihme, että viimeisin ukkonsa ei lähtenyt jo aikaisemiin litomaan.
- Anonyymi00006
Wille voitti sata nolla.
- Anonyymi00007
Näytätte katsoneen sovjet laseilla . Virta pesi pedo Rydmanin ja toimittaja ressukan 100-0.
Ryytimanni syytti päällepuhumisesta mutta ei sivistymätön antanut toisen puhua lyhyesti, itse esitelmöi mustaa valkoiseksi eikä toimittaja reppana Samu Sirkka saanut ruotuun, joutui hänkin Rytyn keskeyttämäksi ja tylytt'mäksi.
Ainiin se olikin YLE eikä Suolen Uutisten lähetys. - Anonyymi00009
Virran katse oli täynnä ylimielistä vihaa. Ei varmasti ollenkaan muista sorvanneensa sotea ja ylisuuria palkan korotuksia hoitajille.
- Anonyymi00010
Sofia Virta on todella onneton tyhmä ihminen, joka ei kykene kuuntelemaan Rydmanin asiallista, perusteltua puheen vuoroa. Virta kälättää joka hetki ymmärtämättä omaa rooliaan keskustelussa. Stean yhdistyksiin myöntämät varat ovat juuri niin tarpeettomiin poliitikkojen suojatyöpaikkoihin kaadettuja varoja, joiden karsiminen on loputtava kuten Rydman nyt asiaa ajaa. Rydmanille onnea ja menestystä tehtävään.
Sakari sirkkanen toimittajana ei kyennyt keskeyttämään Sofia Virran aggressiiivista käytöstä ja antamaan Rydmanille puheenvuoroa asialliseen vastaukseen rauhassa.
Toimittaja Sirkkasen pitää siirtyä sivuun ellei osaa johtaa keskustelua. - Anonyymi00012
Sofia Virta on todella tyhmä ymmärtämätön pyrkyri.
Ei ihme ettei kukaan mies tätä kestä.- Anonyymi00013
Tässä on paras ha totuudenmukainen luonnehdinta Vihreistä:
https://www.tiktok.com/@juha.hanninen/video/7617780843339205910?_r=1&_t=ZN-95tHchAf8Kc
- Anonyymi00014
Kamala ilme Sofialla. Suorastaan pelottava.😬
- Anonyymi00015
Onhan tämä nähty jo kauan aikaa sitten että naisella ei ole edes käytöstapoja.
- Anonyymi00017
Eduskunnan kyselytunnillakin huitoo kättään ja huutaa vihaisena puheen vuoronsa,pelottava nainen!!!
- Anonyymi00018
Sofia on paljon viisaampi kuin tyhmä persupoika
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632152Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51805Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2371306En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?136813Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39740- 19726
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93699