Alle 10 euron veronpalautusta ei makseta.
Verottaja ottaa nuo rahat itselleen ja kenelle nuo rahat menevät?
Verottaja ottaa nuo rahat itselleen ja kenelle nuo rahat menevät?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Työttömille
Ei vaan Ukrainan sodalle tietenkin!
Ei niitä suomalaiset saa pitää.
Ukrainaan saadaan 10 eurolla siis noin 20 patruunaa (Lapua .22 LR Super Long Range 50 patuunaa hintaan 28 euroa).
Menee hyvään tarkoitukseen!
Juuri sinne Ukrainaan ne kin rahat menee 3. Maailmansodan lietsontaan ,kuten menee kaikki Valtion lisä velat, Leikkaukset ,veronkorotukset ja Suomen konkurssiin ajosta saatavat rahat !!!
Siis POLIITIKKOJEN PERSEESEEN....EU JA BRYSSELIN KAUTTA NIIDEN TASKUUN.
HÖLMÖLÄIS Poliitikot laskee säästöiksi mm. Metsäteollisuuden lakkautettujen tehtaiden kustannukset , Kesken jääneen Ydinvoimalan jne.. kustannukset....ja Tietysti se laskee saataviksi Työttömyyden ja konkurssin koska työtömiulle ei tarvitse maksaa palkkaa ja konkursseista saadaan rahaa pakko huutokaupoissa rahaa Ukrainaan...
NÄIN EU TROLAUS / MIELISYYS SEKOITTAA POLIITIKKOJEN PÄÄT VASEMMALTA OIKEALLE !
JA SAMALLA TUHOAA SUOMEN TALOUDEN JA TURBVALLISUUDEN.
Verotusta voi korjata 5 vuotta taaksepäin, ehkä keksit jonkun kuitin tai vähennyksen joka on unuhtunut veroilmoituksesta.
Nappaa kymppisi.
olin töissä nuorena niin silloin joku kähvelsi eläkerahani,palkasta ne piti maksaa mutta ei kuulema kerryttänyt.ikävuodet 18-23 viotiaana.
kukas ne vei ja miksi?
EU ne vei!
10e on vain pieni summa jonka valtio varastaa,,sinahan olet ,tai taman maan kansalaiset on taman maan maan henkisia orjia ,ei taysin vapaita yksiloita vaikka perustuslaissa niin sanotaan ,,mika hinta lasketaan sille?
Miljardi? / kansalainen,,,joten yksi kymppi on todella pieni summa mistaan...pitaisi ensin saada nama henkiset arvot kuntoon jotta voidaan alkaa laittaa kaikki muu myos kuntoon....ideologiat menneet vain liian pitkalle yksinkertaisesti,viranomaiset alistaa henkisesti kansalaisia taalla vaikka perustuslaissa on seissyt aina ,koko ajan toisin ja sinulta varastatetaan koko ajan sielta taalta,,eika makseta esim. sita palkkaa ja korvauksia ilman mitaan veroja,kuten kuuluisi ,etka saa taysia vakuutuksiakaan mitka sinulle kuuluisi,kuten esim.jenkeissa on...eli olet vain itseymmartamatta piilo-orja kaikin tavoin .
Vaikea on poiskin paasta ja aloittaa vanhempana muualla alusta ja luopua kansalaisuudesta..
Shakki Matti niin sanotusti,mitas synnyit tanne...
Jos ajattelette tarkemmin, asia on ollut aina nain taalla,,ei taysin vapaata elamaa kuten kuuluisi olla...mita on elama...!? sopiikin kysya nyt ,,ja mita sen kuuluisi olla?..
Ei löytynyt sitten ääkkösiä trollin näppikseltä, vai?
Ukrot eivät ymmärrä niitten päälle.
Kysymys on kustannuksista. Alle kympin palauttaminen saattaa tulla kustannuksiltaan kalliimmaksi kuin kymppi joten ihan järkisyy.
Kannattaisi maksaa enemmän tai vähemmän veroa ettei päädytä alta kymmenen euron palautuksiin. Veroprosentit on ihan on omissa käsissä.
Eikö AI hoida jo kohta nuokin hommat?
Ei se silloin paljoa maksa.
Vastaavasti pieniä mätkyjä ei peritä.
Lopeta turha nillittäminen ja hanki elämä.
Sinä se nillität, kylä olet tyhmä!