Uusi nimi.

3109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

– Sofia Virta valehtelee silmät päästään, koska hän ei ole tyhmä. Ja hän tietää aivan hyvin sen, että Suomi on täynnä järjestöjä, joilla ei ole mitään tekemistä ennaltaehkäisevän työn kanssa, Rydman syytti.

Äänestä
  • Just joo

    Äänestä

Kierä klikkiotsikko... ei ole tuota ottanut

>>Breivikin uusin nimi on Jan Johansen. Kyseessä on Norjan yleisin nimiyhdistelmä. Suomessa vastaava yleisin nimiyhdistelmä on vuoden 2023 tilaston mukaan Timo Virtanen. <<

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011971156.html
Just joo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu