YLPEÄ YKSINHUOLTAJA PORTTOMORSIANKIRKKO

Anonyymi-ap

Ylkäänsä Jeesusta odotteleva "kaikille käskyille uskollinen" portto m o r s i a n kirkko on odotellessaan ehtinyt jo perustamaan yksinhuoltajaperheen ja ylpeilee kovin aviottomalla jälkikasvullaan. Vuoteen 2019 mennessä morsiamelle oli kertynyt jo 21,4 miljoonaa jälkeläistä, joiden isästä ei ole mitään varmuutta.

https://www.adventist.fi/tietoa/organisaatio/
"Seitsemännen päivän adventisteilla on maailmanlaajuinen kirkko-organisaatio sekä yhteinen oppi ja seurakuntajärjestys. Olemme läsnä lähes jokaisessa YK:n tunnustamassa maassa. Olemme yhtä suurta perhettä! Vuoden 2019 alussa kirkon maailmanlaajuinen jäsenmäärä oli 21,4 miljoonaa kastettua jäsentä."

Jännityksellä odotamme ryhtyykö Ylkä palattuaan aisankannattajaksi kaikille näille avioliiton ulkopuolella syntyneille Adventtimorsiamen jälkeläisille, varsinkin kun jonossa on lukematon määrä muita porttomorsian-eriseuroja lapsukaisineen...katolisella äitiportollakin jopa yli 1,4 miljardia omalle nimelle kastettua aviotonta jälkeläistä.

8

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      höpölöpö..... jopa omaan napaan tuijottava kirkko- toiselta laidalta kehuu ilman armolahjoja minuuttaan,
      toisella laidalla on vesipesee porukka.

      tapelkaahan keskenänne välillä. Me katsomme - kumpi ja kampi.

      Tässä vesipesee sanassa, en mittaa heitä- luterilaisuudessa, joilla Golgatan sovintoveren henkilökohtainen usko sijaiseen on IN.

      mutta tämä omaheku- seitsemännenpäviän atventistit- - voi hyvää päivää -

      seurakuntajärjestys- jossa on armolahjat. vaikka profetoimisen armolahja haudattu Ellenin hautaan.
      ja armottomat lahjattomat- sitten hakkaa sapattiraamatulla veljiään päähän.
      Se on sitä rakkautta se.

      Aijai- tulipa pahkoja päähän. Älä 1234567 hakkaa aina- sen - kuka se olikaan - fariseus- 1- oliko se veljesi-

      huokaus. en uskoisi- että meillä Herran omilla, on sama- Isän Valtaistuin- armoistuin ja Pyhä Henki- ts. Isänmaa...

      Yljästänne en tiedä- mutta- Ylipappi- joka on väliverhona kaikkein Pyhimpään, on tuleva meille - armoistuimelta- Kuninkaana.
      Häät ovat sitten.

      • Anonyymi00003

        "tapelkaahan keskenänne välillä. Me katsomme - kumpi ja kampi."

        Kirkko- ja lahkomorsiamilla on kyllä kova tappelu ensimmäisistä sijoista ja siitä, kuka heistä on se todellinen Jeesuksen morsian, mutta omalle nimelle kastettu jälkikasvu paljastaa sen, ettei kukaan näistä Katolisen äitiporton synnyttämistä "ainoista oikeaoppisista" tai -henkisistä porttotyttäristä voi olla se oikea morsian.

        Ylkä ei ole vielä edes saapunut, eikä häitä ole vietetty, mutta silti yksinhuoltaja tyrkkymorsiamilla on miljoonittain jälkeläisiä. Kuka niiden kaikkien isä on ?

        Mahdollisia isäehdokkaita --> Paavi. Luther, muut kirkkoisät, "maan kuninkaat", papit, pastorit, Ylifariseus-1, muut huuhaaprofeetat...?


      • Anonyymi00005
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        "tapelkaahan keskenänne välillä. Me katsomme - kumpi ja kampi."

        Kirkko- ja lahkomorsiamilla on kyllä kova tappelu ensimmäisistä sijoista ja siitä, kuka heistä on se todellinen Jeesuksen morsian, mutta omalle nimelle kastettu jälkikasvu paljastaa sen, ettei kukaan näistä Katolisen äitiporton synnyttämistä "ainoista oikeaoppisista" tai -henkisistä porttotyttäristä voi olla se oikea morsian.

        Ylkä ei ole vielä edes saapunut, eikä häitä ole vietetty, mutta silti yksinhuoltaja tyrkkymorsiamilla on miljoonittain jälkeläisiä. Kuka niiden kaikkien isä on ?

        Mahdollisia isäehdokkaita --> Paavi. Luther, muut kirkkoisät, "maan kuninkaat", papit, pastorit, Ylifariseus-1, muut huuhaaprofeetat...?

        "höpölöpö.....ja blaa blaa blaa"...

        Tarkentaisitko, mikä oli höpölöpöä, kun ei tuosta jaarituksesta saa mitään tolkkua ?


    • Anonyymi00002

      ja jehovalaisilla on perinjuurin maailmanlaajuisesti aktivoitunut porukka.

      • Anonyymi00004

        Kenelläpä ei olisi ?

        No Lestadiuksen morsian taitaa olla kuin sisäänpäin lämpiävä sauna, eikä välitä sen kummemmin viedä evankeliumia kaikkeen maailmaan ainoasta oikeaoppisesta lahkostaan, vaan sisäsiittoinen jälkipolvi pariutuu keskenään ja tuottaa näin liukuhihnalta uusia jälkeläisiä Lestamorsiamelle.


    • Anonyymi00006

      Mikäli itse olet elävässä uskossa niin ojentaudu apostolisen opetuksen mukaan, ja pysy harha opeista erossa.

      ”Harhaoppista ihmistä karta, varoitettuasi häntä kerran tai kahdesti, sillä sinä tiedät, että semmoinen ihminen on joutunut harhaan ja tekee syntiä, ja hän on itse itsensä tuominnut.”
      ‭‭Tituskirje‬ ‭3‬:‭10‬-‭11‬ ‭FB38‬‬

      Ei perkelettä lihan mielellä väittelemällä vastusteta , eikä voiteta vaan Jumalan Sanalla joka on Hengen miekka

      • Anonyymi00007

        En ole uskovainen, enkä vastusta "perkelettä" eli ukkosenjumalaa, vaan valehtelevia kristittyjä, jotka väittävät uskonsa perustuvan Raamattuun.

        Mutta kuten huomaamme, niin ei perustu. EI KENENKÄÄN USKO.

        Ja voisitko kertoa, mikä kirjoituksissani ei ole Jumalan sanaa ?

        Ja jos se on Jumalan sanaa, niin perustella, miksi näistä ei saisi kirjoitella hengellisellä keskustelupalstalla, jossa ihmiset väittävät uskonsa perustuvan Raamattuun ?


      • Anonyymi00008

        "Mikäli itse olet elävässä uskossa niin ojentaudu apostolisen opetuksen mukaan, ja pysy harha opeista erossa."

        Minä kyllä pysyn harhaopeista erossa, vaikka en ole edes uskossa...hmmm vai johtuisikohan juuri siitä syystä...mutta entäpä sinä itse ?

        Nimittäin, jos olet tämän Ylkäänsä Jeesusta odottavan helluntaikirkko- tai lahkomorsiamen avioton jälkeläinen eli helluntailainen, joka siunailet Israelia eli palvot vanhan liiton siionisteja, jotka murhaavat Gazan, Iranin ja Libanonin avuttomia lapsia ampumalla heitä päähän, niin kannattaisi hieman miettiä vähän tarkemmin sitä omaa "Jeesuksen uskoaan"...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      87
      3587
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      187
      1423
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1387
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1070
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1010
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      309
      974
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      45
      897
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      867
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      77
      862
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      845
    Aihe