Että kuinka ihanaa on kun Norja voi tehdä kaikkea kivaa öljyvaroilla. Mutta tämä sama ei käy Suomen kohdalla. Täällä vassut ovat jyrkästi esimerkiksi turvetuotantoa vastaan jota on verrattu Norjan öljyvaroihin määrässä.
Norjan kohdalla ei tule mieleenkään heillä mikään ilmasto. Täällä tulee.
Toni Rintala puhuu aiheesta kanavallaan tubessa.
Norjan kohdalla ei tule mieleenkään heillä mikään ilmasto. Täällä tulee.
Toni Rintala puhuu aiheesta kanavallaan tubessa.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ei yksikään vasemmistolsinen ole ikinä kyennyt ajattelemaan loogisesti.
Öljyn poistaminen maasta aiheuttaa maapallon tuhon ja maapallo keikahtaa e/p tulee p/e.
Ei tietenkään. Aate kuljettaa heitä kuin virta haavanlastua
Hei kun öljyn poistaamaapallon ytimestä, magneettikentät ei toimi ja maapallon Akseli kiehahtaa ja tulee isoja tsunameja jotka lopettaa tämän maapallon elämän. Niin yksinkertaista se tulee olemaan. Ei loppu tule ilmaston muutoksesta ylhäältä, vaan maapallon ytimestä eli sydämestä kuten ihmisillä.
Tämä vaan todistaa ettei vassut haluakaan taloutta kuntoon
Muut maat ovat aina tärkeämpiä
Vassut haluaa vaan rahat, muiden rahat rikkaiden ja duunareiden.
Norjan tilanne muistuttaa määrätyllä tavalla ajateltuna sosialismia. Siellä kansa saa ilmaiseksi hilloa ja etuisuuksia. Mutta miksei vassut halua sitä touhua Suomeenkin kun kerta vassuja ovat? Täällä talousvaikeudet olisivat historiaa jos käyttäisimme valtavia luonnonvarojamme oman kansan hyväksi. Ei passaa.
Vassujen aate kun on sellainen että se painottaa ylikansallisuutta kaikessa. Siinä oman kansan etu on heitetty romukoppaan.
Nämäkin naiset todistaa tästä.
Vasemmiston naiset ovat aivan oikeassa: Norja on käyttänyt öljyrahansa erittäin viisaasti ja kaukonäköisesti.
Siellä eivät olekaan mitkään Häkämiehet eivätkä muut oikeiston räkämiehet päättämässä asioista.
Pointti on että miksei nämä naiset halua samaa Suomeen
Asia nimittäin on korjattavissa
Uusi kaivoslaki ja sitten asia etenee
Eipä kuulu vassuilta sitä vaatimusta. Mutta miksi?
Varmaan on kokkarit ja kepulit olleet kähminnöissä mukana. Mutta miksi vassut eivät vaadi asiaan korjausta?
Sanokaa vassut miksi ette vaadi asiaan korjausta. Sehän olisi aatteenne mukaista että hilloa tulisi tekemättä mitään.
Ainiin se vitun ilmasto. Kuitenkaan nämä naiset kehuessaan Norjaa kuinka se on järjestänyt kaikkea kivaa öljy rahoilla, eivät ilmastoa mieti. Suomen kohdalla he miettii sitä kaikkein eniten. Tässä nähdään vassujen kaksinaismoralismi ja kaksinaamaisuus.
Kuka hullu äänestää vihervassuja
Juuri vassujen luulisi olevan ilmastosta huolissaan. Silti he kehuvat Norjaa että kuinka paljon siellä on kivaa öljyvaroilla tehtynä. Voi herranen aika mitä tekopyhyyttä.
Ovat todella oikeassa. Miksi eivät halua samaa Suomeen?
Siinä miljoonan taalan kysymys
Ketään ei kiinnosta aihe vaikka sillä saataisiin talous kuntoon
On tämä kansa ja maa
Älkää ulisko kurjuutta maassa kun raha ei kelpaa
Älkää ulisko hallituksen säästöjä kun raha ei kelpaa
Pysykää köyhinä kun raha ei kelpaa
Sanon tämän erityisesti vassuille.
Raha ei vassuille ideologisista syistä kelpaa, toisaalta taas kelpaa.
Vassujen aate lupaa ihmiselle kaikki etuisuudet automaattisesti. Kuitenkaan eivät tässä asiassa halua ihmisille hilloa.
Norja saa antaa ihmisille hilloa mutta Suomi ei. Tämä on punikkien tahtotila
Ne muutaman ämmän ja äijän kultakorut voisi viedä ilman Natoryssää helposti ja jakaa tasaisesti Pohjolan viikinkien kesken.