Tiedossa mittava kalustoesittely :
- aasi
- hevonen
- lada + peräkärri
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011972569.html
Voiton päivä 9.5.2026
Anonyymi-ap
9
165
Vastaukset
- Anonyymi00001
Aasi ?
Eli putte marssii keulassa- Anonyymi00003
Vankat henkselit Ladan vetämisessä, bensaa ei enää ole.
- Anonyymi00002
Öljyterminaalien palosta ei saatukaan pelastetuksi polttoainetta panssareille.
Pyccän panssarit eivät enää tarvitse polttoainetta, ne on kaikki jo palasina valmiina Ukrainalaiseen sulattamoon.
- Anonyymi00004
On niillä noiden ohella kinukkicrosseja ja käytettyjä golfkärryjä 80-luvulta/uutta kiinalaista kopiotantoa.
- Anonyymi00005
Onhan niillä ne sirosääriset marssivat kenttäpatjat eli Tatjanat.
- Anonyymi00006
Uskaltaako Putin Tatjaanoiden seuraan.
- Anonyymi00007
Peräkärry on kai Putinin oma?
- Anonyymi00008
Ja leipää ilman voita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768