Oli hieno katsella kuin valehteleva populisti kiemurteli tuolissaan, kun pommitit sitä A-studiossa! (Olen itse äänestänyt kahdesti persuja eduskuntavaaleissa. Luulen että se tie on nyt päätöksessä.)
Sofia Virta, kiitos sinulle!
Anonyymi-ap
13139
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kivasti sanottu!
Orpo eilisestä A-studiosta: En hyväksy sellaista kielenkäyttöä ja huutamista.
Orpo onkin kusipää!
Kiitokset täältäkin Sofialle. Hieno tykitys!
Orpolla kusiset paikat, kun se on vaan lorvinut, kun piti tehdä rakennteellisia uudistuksia.
Hyvä kun Kokoomuksesta alaikäisille viinan juottamisen takia eroamaan joutunut Rydman siinä joutui jotenkin ahdistumaan, koko ohjelman alusta astihan tuo keinui sivuttain levottomana tuolissaan. Persuissa siitä saa SULAN HATTUUN ja hillotolpan ministeri paikalle leikkaamaan köyhien tuista.
Persut pudotetaan seuraavissa vaaleissa marginaaliin sinne sinisten kainaloon. Ohjelma on jo alkanut.
Sinne missä Vihreät jo ovat ?
Kusilaatikosta loppu virta !
Jos Sofia Virta reivaa puolueensa ohjelmaa hiukan oikealle, persuista suorastaan sataa pudokkaita vihreisiin.
Täältäkin yksi ex-persu vailla poliittista kotia.
Miten on Virta alkanut esiintyä usein punaisissa (eduskunnassa myös kyllä mustissa). Taitaa olla siirtymää yhä vasemmalle, onko kohta puolueena Vasemmistoliitto.
Se on puolueen omissa käsissä. Riikka Purra kuitenkin kusi pesäänsä ja poraukka haluaa sieltä pois.