Auer ja mies syyttömiä molemmat

Tulossa miljoona korvaukset heille.yes.
12112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei korvauksia enää, linnaan vaan.Joku tässä jutussa mättää.

Äänestä
  • Ei syytön kuulu linnaan.
    Ei mitään päivirasäsen oikeutta jossa tutkitaan syytetään ja tuomitaan saman tien ja pelkän uskon perusteella.

    1Äänestä

Mutta tämä syyttäjä.
Aivan pehmeäpäinen syytös , lman mitään näyttöä syytetyt ihmiset kärsineet ja me maksetaan koppi korvauksia .
Kiitos syyttäjän.

Äänestä
  • Järjestelmä mieluummin maksaa koppikorvauksia kuin myöntää virheensä. Siksi ne korvauksetkin on laitettu alakanttiin.

    Järkyttävää ajatella kuinka paljon meillä istuu syyttömiä vankiloissa. Ja on istunut.

    Äänestä

Vapauden riisto, valtion syyttäjät ja juomarit joutuu linnaan ja suuret korvaukset veronmaksajien piikkiin.

Äänestä
  • Mieluummin korvaukset kuin että järjestelmä myöntäisi virheensä. Näin pidetään yllä illuusiota erehtymättömästä oikeusvaltiosta.

    Vähän kuin se maailman paras terveydenhuolto...

    Äänestä

Oikeusfarssit vaan jatkuu, Päivi Räsänen kymmenen vuotta ja sitten typerä päätös, elokapinan nostaminen lain yläpuolelle räikeä virhe ja nyt tuo Auer saaga .
Voi vittu mitä pelleilyä, saapa nähdä mitä seuraavaksi.

Äänestä
  • Räsäsen tapauksessakin pätee sama logiikka, että tehdään mitä tahansa kunhan näyttäisi että järjestelmä ei ole tehnyt virhettä.

    Ja sitten pyöritellään vuosikymmen, kaksi. Odotan innolla 30 vuotista oikeudenkäyntiä seuraavaksi. Kyllähän veronmaksajilla on mistä ottaa.

    Äänestä

Jotka kohtuullistetaan kymppitonniin tai jotain.

Varsinainen oikeusvaltio.

Äänestä

Mutta on syyllinen miehensä murhaan.

Äänestä

Vankilassa oleminenkin maksaa päivässä
Suljetussa vankilassa maksaa vanki yhteiskunnalle vuorokaudessa noin 225 euroa.
Avolaitoksissa vankien maksaa on noin 200 euroa päivässä.
eli 80 000 eur vuosi x 20 tekee 1 600 000 eur saako Valtio takaisin rahaa
jos vaikka oikeus käsittelyt olis 1 500 000 eur

Äänestä

Että kun selviäis Jukka S. Lahden murha. Selviäisi moni muukin asia. Että kun löytyisi se ratkaiseva todiste. Joku soittaisi poliisille, että näin se meni. Vähintään joku jos ei todennäköisesti monikin tietää totuuden. On ihmeellistä, ettei kenelläkään omatunto soimaa. Ikäänkuin Jukka S. Lahden henki ei olisi minkään arvoinen. Todellisuudessa juuri tekijä ei ole minkään arvoinen, mutta hänen käyttämätön tuomionsa on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tulossa miljoona korvaukset heille.yes.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu