Suomi on kyykyssä, eu ja nato vei elintason. Nyt Suomi on massa-työttömyys maa, Alv on euroopan korkein, sähkökeinottelu vie elinvoiman, terv. hoito ja jopa vesikin halutaan kiskonnan ja keinottelun piiriin...
Monessa asiassa on Suomessa ollut osaamatonta, likinäköistä politiikkaa!! Älyn puute hallinnossa on Suomen ongelma. Suomi muuttuu kovaa vauhtia turvattomaksi kehitysmaaksi !! Suomi on nykyään kuin sotkuinen vessa, jossa on tehty pyhiä kyykky-paskoja pitkin lattioita, pyhästi....puhdas oppisesti.... Ja Rahat on tupsuteltu sinne tänne hukkaan, jne.. Korruptio on suurta Suomessa. Ja ahneus. Siksi Köyhyys on yleistä. esim. Pieni tuloinen kävelee ja pyöräilee. Koska tasa vero maksut trafi, on liian korkeat, ja autoilu maksut ovat liialliset köyhille. Liian kallis on köyhälle myös esim.. henkilökortti ja passi. - köyhä syö henkilökortin hinnalla useamman viikon. Itsekin mieluummin syön,, kuin ostan jonkun yli-kalliin kortin. - Se on vallitseva arki sellainen. Ja Rikas ei ymmärrä tasa-vero- ja tasa-maksujen olevan liiallisia köyhille !! Mutta rikas ymmärtää, että tasa-vero on se rikkaan etu. Suomi on kurjistettu nostamalla Alv, ja sitten jaetaan alv tuotoista vielä verohelpotuksia rikaille ! - Se on aitoa ahneus pervous touhua !
Ja ihme kyllä, vain ulkomailta tuodut, sos.turva maahanmuutto saa kaiken ilmaiseksi !! Esim. ilmainen terv. hoito ulkomaalaisille !! ilmaiset asunnot, -, ilman työ velvollisuutta !! ilman sopeutumis velvollisuutta !! Ja samaan aikaan suomi-köyhä on se maksaja, kaikessa,,, väliin putoaja. Suomen kehitysmaa - , alas ajo- politiikka on sellainen... Näin on käytäntö, Kun Suomessa päättäjät ovat heikko-tasoisia. Ja naivia idealismi politiikka harhaa on viher vas ja markkina Lib oikeistossa. Vallassa on olleet Suomen mädättäjä puolueet ja politikot. Ja lapsellinen trendi politiikka ! Sekä ahneus. Tulos näkyy, se on turvaton yli-velka-Suomi.
Esim. nyt havaittuna vihreillä ja vihreä sofialla on suuria ongelmia, onko huume-tausta tms.. vai pelkästään mt- häiriö ? Kun on täysin arvaamaton , kuten on pers tupi, joka haastelee, mitä sylki suuhun tuo. Huono juttu Suomelle kun käyttäytyy , kuin mt- potilass. L.entoliput pois tältä turhan puhujalta. Kun on vain menoerä ja haitta Suomelle !!
0Äänestä
Anonyymi00008
Järjetön miljardien jakaminen Ukrainan sodalle tulee LOPETTAA HETI. MITEN SE SUOMEN TALOUS JA TYÖLLISYYS PARANEE TÄLLÄ ILMAISEN RAHAN JAKAMISELLA UKRAINAN SODALLE? EI YHTÄÄN MITENKÄÄN. SUOMEN VELKA ON KOHTA 200 MILJARDIA EUROA. HULLUA HOMMAA TÄMÄ ON.
2Äänestä
Anonyymi00002
Voi ei!
Orposta on alkanut näkyä vanhuus ja dementia
1Äänestä
Anonyymi00004
Alkanut unohtaa asioita.
Ainakin lähimuisti takkuilee.
1Äänestä
Anonyymi00003
Miksiköhän ns asiantuntijat korostavat aina esiintyvänsä niin mallikkaasti ja asiallisesti toisin sanoen värittömästi. Tekopyhyys on saavuttanut lakipisteensä. Asiallisuuskin voi johtaa harhaan, jonka pariin paetaan suojaan.
Asiallinen ei ole aina oikeassa. Se miltä asiat saadaan näyttämään, ei suinkaan aina kuvasta totuutta.
0Äänestä
Anonyymi00005
Nyt oli kyllä todella typerän oloista tekopyhää jäykistelyä....
0Äänestä
Anonyymi00006
Näin taas tapahtui
0Äänestä
Anonyymi00007
Olipa heikko esitys Orpolta. Melkein kuin itkuun pillahtamassa koko ajan ja unohti kysymyksenkin 10 sekunnissa niin eipä tuosta muuta voi sanoa kuin että kyllä valmista tuli Petterin osalta vaaleista jo nyt.
1Äänestä
Anonyymi00011
peukku on tehny tehtävänsä, orpo on psykoosissa.. tehkää ny joku huoli- ilmoitus enneku tekee jotain peruuttamatonta.
0Äänestä
Anonyymi00009
Hyvät ihmiset, älkää alkako köyhiksi ettekä etenkään vassareiksi. Vannokaa se itsellenne jo lapsina. Miksi nyt vaaditte jo peruskoulunkin helpottamista?
0Äänestä
Anonyymi00010
Antti ei tainnut muistaa, mitä Tytti oli käskenyt puhua. "Kaikki pitää tehdä harkiten ja välttäen, ettei mikään leikkaus tai veronkorotus osu demareihin".
0Äänestä
Anonyymi00012
Orpon tulee erota!
0Äänestä
Anonyymi00013
Hallitus vaihtoon.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Suomi on kyykyssä,
eu ja nato vei elintason. Nyt Suomi on massa-työttömyys maa,
Alv on euroopan korkein, sähkökeinottelu vie elinvoiman,
terv. hoito ja jopa vesikin halutaan kiskonnan ja keinottelun piiriin...
Monessa asiassa on Suomessa ollut osaamatonta, likinäköistä politiikkaa!!
Älyn puute hallinnossa on Suomen ongelma.
Suomi muuttuu kovaa vauhtia turvattomaksi kehitysmaaksi !!
Suomi on nykyään kuin sotkuinen vessa, jossa on tehty pyhiä kyykky-paskoja pitkin lattioita, pyhästi....puhdas oppisesti.... Ja Rahat on tupsuteltu sinne tänne hukkaan, jne..
Korruptio on suurta Suomessa. Ja ahneus.
Siksi Köyhyys on yleistä.
esim. Pieni tuloinen kävelee ja pyöräilee. Koska tasa vero maksut trafi, on liian korkeat, ja autoilu maksut ovat liialliset köyhille.
Liian kallis on köyhälle myös esim.. henkilökortti ja passi.
- köyhä syö henkilökortin hinnalla useamman viikon.
Itsekin mieluummin syön,, kuin ostan jonkun yli-kalliin kortin.
- Se on vallitseva arki sellainen.
Ja Rikas ei ymmärrä tasa-vero- ja tasa-maksujen olevan liiallisia köyhille !!
Mutta rikas ymmärtää, että tasa-vero on se rikkaan etu.
Suomi on kurjistettu nostamalla Alv, ja sitten jaetaan alv tuotoista vielä verohelpotuksia rikaille ! - Se on aitoa ahneus pervous touhua !
Ja ihme kyllä, vain ulkomailta tuodut, sos.turva maahanmuutto saa kaiken ilmaiseksi !!
Esim. ilmainen terv. hoito ulkomaalaisille !! ilmaiset asunnot, -, ilman työ velvollisuutta !! ilman sopeutumis velvollisuutta !!
Ja samaan aikaan suomi-köyhä on se maksaja, kaikessa,,, väliin putoaja.
Suomen kehitysmaa - , alas ajo- politiikka on sellainen...
Näin on käytäntö, Kun Suomessa päättäjät ovat heikko-tasoisia.
Ja naivia idealismi politiikka harhaa on viher vas ja markkina Lib oikeistossa.
Vallassa on olleet Suomen mädättäjä puolueet ja politikot.
Ja lapsellinen trendi politiikka ! Sekä ahneus.
Tulos näkyy, se on turvaton yli-velka-Suomi.
Esim. nyt havaittuna vihreillä ja vihreä sofialla on suuria ongelmia, onko huume-tausta tms.. vai pelkästään mt- häiriö ?
Kun on täysin arvaamaton , kuten on pers tupi, joka haastelee, mitä sylki suuhun tuo.
Huono juttu Suomelle kun käyttäytyy , kuin mt- potilass.
L.entoliput pois tältä turhan puhujalta. Kun on vain menoerä ja haitta Suomelle !!
Järjetön miljardien jakaminen Ukrainan sodalle tulee LOPETTAA HETI.
MITEN SE SUOMEN TALOUS JA TYÖLLISYYS PARANEE TÄLLÄ ILMAISEN RAHAN JAKAMISELLA UKRAINAN SODALLE? EI YHTÄÄN MITENKÄÄN. SUOMEN VELKA ON KOHTA 200 MILJARDIA EUROA. HULLUA HOMMAA TÄMÄ ON.
Voi ei!
Orposta on alkanut näkyä vanhuus ja dementia
Alkanut unohtaa asioita.
Ainakin lähimuisti takkuilee.
Miksiköhän ns asiantuntijat korostavat aina esiintyvänsä niin mallikkaasti ja asiallisesti toisin sanoen värittömästi. Tekopyhyys on saavuttanut lakipisteensä. Asiallisuuskin voi johtaa harhaan, jonka pariin paetaan suojaan.
Asiallinen ei ole aina oikeassa. Se miltä asiat saadaan näyttämään, ei suinkaan aina kuvasta totuutta.
Nyt oli kyllä todella typerän oloista tekopyhää jäykistelyä....
Näin taas tapahtui
Olipa heikko esitys Orpolta. Melkein kuin itkuun pillahtamassa koko ajan ja unohti kysymyksenkin 10 sekunnissa niin eipä tuosta muuta voi sanoa kuin että kyllä valmista tuli Petterin osalta vaaleista jo nyt.
peukku on tehny tehtävänsä, orpo on psykoosissa..
tehkää ny joku huoli- ilmoitus enneku tekee jotain peruuttamatonta.
Hyvät ihmiset, älkää alkako köyhiksi ettekä etenkään vassareiksi. Vannokaa se itsellenne jo lapsina. Miksi nyt vaaditte jo peruskoulunkin helpottamista?
Antti ei tainnut muistaa, mitä Tytti oli käskenyt puhua. "Kaikki pitää tehdä harkiten ja välttäen, ettei mikään leikkaus tai veronkorotus osu demareihin".
Orpon tulee erota!
Hallitus vaihtoon.