A studio: Lindtman puhui pitkään toimittajan puheen päälle

Lindtman täytyy olla tyhmä. Kun keskustelu on käynnissä vihreitten Sofia Virran rumasta käytöksestä, niin nyt Lindtman töppöilee pahasti.
Lindtman on säälittävä.
17227
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Silleehän se kommunisti pääsee pinteestä ettei tarvitse puhua asioista, kun toisten päälle puhuu ja kohta sitten alkaa ulvoa vielä. Litdmanni on sen verran kakara vielä ettei sillä ole ymmärrystä vielä mistään!!

1Äänestä
  • Arvoisa betoniautonkuljettaja Lindtman, soon rumaa ko iso mies kaatuu.

    Äänestä

Antti yrittää olla sanomatta mitään kun kirkas kruunu odottaa vaalien jälkeen.

Äänestä

Kusipäät erottuvat joukosta jo kakarana.

Äänestä

Olisin halunnut kuulla Lindtmanin vaihtoehdot, mutt vähän ajan kuluttua alkoi toimittaja ja Orpo huutamaan päälke ja Lindtmanin puhe jäi kesken. Tämäkö oli sitä sivistynytta esiintymistä? Orpolle tuli hätä kun tekstiä alkoi tulemaan eikä kokoomuksel leikkauslistaa tullut vaikka toimittaja ja Lindtman sitä kysyivät monta kertaa. Hätä näkyi Orpon toiminnassa. Olipa paljastava A studio, kannattaa katsoa tänään uusintana.

Äänestä
  • Kannattaa. Katsoin jo, mutta tuota mainitsemaasi versiota en.

    Äänestä

Todella kannattaa kun Lindtman yrittää puhua loppuun mutta ei onnistu.

Äänestä

Antti Lindtman on niin tyhmä ettei hän ymmärrä mitä muut puhuvat tai mitä häneltä kysytään.
Tyhmyytensä takia Antin on pakko opetella puhuttavansa etukäteen ulkoa.
Silloin kysymys ja vastaus eivät aina kohtaa.
Antti ei voi myöskään lyhentää tai tiivistää puheitaan: pollassa ei järjestys pysyisi: siksi on vaan pakko höpöttää koko ulkoaopeteltu älämölo loppuun saakka.
SAK:lle ja muille puheenkirjoitajille tämä on turvallista kun Antti puhuu aina juuri sen mitä se on ennakkoon laitettu ulkoa opettelemaan.

Äänestä
  • Ei ollut Tytti ohjaamassa Anttia, lähti käsistä heti.

    Äänestä

Herra paratkoon ! Tuosta miehestäkö seuraava pääministeri .Toivottavasti ei ikinä niin onneton,niin avuton.

Äänestä
  • Tollojen tollo

    Äänestä

Orpo on lapanen eikä Purra ole penaalin terävin kynä heistä ei tule ikinä pääministeriä vaan seuraavaksi kansa valitsee Lindtmanin, äänet ratkaisee kuten demokratiassa kuuluukin.

Äänestä
  • Suomen sivistyneistö ei ikinä äänestä tollo Lindtmania. Vain vasemmistopolitiikassa Antin kaltaiset pölvästit luovivat tyttötoveri maisteri Tuppuraisen muistilapuilla. Kun paperi häviää , niin muisti katoaa ja änkytys alkaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Suomen sivistyneistö ei ikinä äänestä tollo Lindtmania. Vain vasemmistopolitiikassa Antin kaltaiset pölvästit luovivat tyttötoveri maisteri Tuppuraisen muistilapuilla. Kun paperi häviää , niin muisti katoaa ja änkytys alkaa.

    "Suomen sivistyneistö ei ikinä äänestä tollo Lindtmania. Vain vasemmistopolitiikassa Antin kaltaiset pölvästit luovivat tyttötoveri maisteri Tuppuraisen muistilapuilla. Kun paperi häviää , niin muisti katoaa ja änkytys alkaa."

    Ihan samalla tapaa kävi Sohville Ryden kanssa... oli opetellut ulkoa mitä sanoa, oli tulostanut jonkun paperinkin valmiiksi!!! Toki tuttua myös ed. PM...

    Äänestä

Toivon ja rukoilen ettei siitä tule pääministeriä. A studiossa ei pystynyt sanomasn kuin muutaman säästön. Idotulpiset teille tulee hikiset paikat, no onneksi täältä voi lentää muualle,

1Äänestä

Osaako Antti englantia?

Äänestä

"A studio: Lindtman puhui pitkään toimittajan puheen päälle"

NÄKÖJÄÄN NIIN TYYPILLISTÄ OPPOSITIO-PUOLUEIDEN "JOHTAJILLE"!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lindtman täytyy olla tyhmä. Kun keskustelu on käynnissä vihreitten Sofia Virran rumasta käytöksestä, niin nyt Lindtman töppöilee pahasti.
Lindtman on säälittävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu