Lindtman täytyy olla tyhmä. Kun keskustelu on käynnissä vihreitten Sofia Virran rumasta käytöksestä, niin nyt Lindtman töppöilee pahasti.
Lindtman on säälittävä.
A studio: Lindtman puhui pitkään toimittajan puheen päälle
17
170
Vastaukset
- Anonyymi00001
Silleehän se kommunisti pääsee pinteestä ettei tarvitse puhua asioista, kun toisten päälle puhuu ja kohta sitten alkaa ulvoa vielä. Litdmanni on sen verran kakara vielä ettei sillä ole ymmärrystä vielä mistään!!
- Anonyymi00015
Arvoisa betoniautonkuljettaja Lindtman, soon rumaa ko iso mies kaatuu.
- Anonyymi00002
Antti yrittää olla sanomatta mitään kun kirkas kruunu odottaa vaalien jälkeen.
- Anonyymi00003
Kusipäät erottuvat joukosta jo kakarana.
- Anonyymi00005
Olisin halunnut kuulla Lindtmanin vaihtoehdot, mutt vähän ajan kuluttua alkoi toimittaja ja Orpo huutamaan päälke ja Lindtmanin puhe jäi kesken. Tämäkö oli sitä sivistynytta esiintymistä? Orpolle tuli hätä kun tekstiä alkoi tulemaan eikä kokoomuksel leikkauslistaa tullut vaikka toimittaja ja Lindtman sitä kysyivät monta kertaa. Hätä näkyi Orpon toiminnassa. Olipa paljastava A studio, kannattaa katsoa tänään uusintana.
- Anonyymi00006
Kannattaa. Katsoin jo, mutta tuota mainitsemaasi versiota en.
- Anonyymi00007
Todella kannattaa kun Lindtman yrittää puhua loppuun mutta ei onnistu.
- Anonyymi00009
Antti Lindtman on niin tyhmä ettei hän ymmärrä mitä muut puhuvat tai mitä häneltä kysytään.
Tyhmyytensä takia Antin on pakko opetella puhuttavansa etukäteen ulkoa.
Silloin kysymys ja vastaus eivät aina kohtaa.
Antti ei voi myöskään lyhentää tai tiivistää puheitaan: pollassa ei järjestys pysyisi: siksi on vaan pakko höpöttää koko ulkoaopeteltu älämölo loppuun saakka.
SAK:lle ja muille puheenkirjoitajille tämä on turvallista kun Antti puhuu aina juuri sen mitä se on ennakkoon laitettu ulkoa opettelemaan.- Anonyymi00011
Ei ollut Tytti ohjaamassa Anttia, lähti käsistä heti.
- Anonyymi00010
Herra paratkoon ! Tuosta miehestäkö seuraava pääministeri .Toivottavasti ei ikinä niin onneton,niin avuton.
- Anonyymi00012
Tollojen tollo
- Anonyymi00013
Orpo on lapanen eikä Purra ole penaalin terävin kynä heistä ei tule ikinä pääministeriä vaan seuraavaksi kansa valitsee Lindtmanin, äänet ratkaisee kuten demokratiassa kuuluukin.
- Anonyymi00016
Suomen sivistyneistö ei ikinä äänestä tollo Lindtmania. Vain vasemmistopolitiikassa Antin kaltaiset pölvästit luovivat tyttötoveri maisteri Tuppuraisen muistilapuilla. Kun paperi häviää , niin muisti katoaa ja änkytys alkaa.
- Anonyymi00020
Anonyymi00016 kirjoitti:
Suomen sivistyneistö ei ikinä äänestä tollo Lindtmania. Vain vasemmistopolitiikassa Antin kaltaiset pölvästit luovivat tyttötoveri maisteri Tuppuraisen muistilapuilla. Kun paperi häviää , niin muisti katoaa ja änkytys alkaa.
"Suomen sivistyneistö ei ikinä äänestä tollo Lindtmania. Vain vasemmistopolitiikassa Antin kaltaiset pölvästit luovivat tyttötoveri maisteri Tuppuraisen muistilapuilla. Kun paperi häviää , niin muisti katoaa ja änkytys alkaa."
Ihan samalla tapaa kävi Sohville Ryden kanssa... oli opetellut ulkoa mitä sanoa, oli tulostanut jonkun paperinkin valmiiksi!!! Toki tuttua myös ed. PM...
- Anonyymi00014
Toivon ja rukoilen ettei siitä tule pääministeriä. A studiossa ei pystynyt sanomasn kuin muutaman säästön. Idotulpiset teille tulee hikiset paikat, no onneksi täältä voi lentää muualle,
- Anonyymi00017
Osaako Antti englantia?
- Anonyymi00019
"A studio: Lindtman puhui pitkään toimittajan puheen päälle"
NÄKÖJÄÄN NIIN TYYPILLISTÄ OPPOSITIO-PUOLUEIDEN "JOHTAJILLE"!!!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 893842
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1951497- 761400
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401090Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051030Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3251015- 46934
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86909- 98899
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en127887