Oletteko asuntovelkaiset valmiina tuhoutumaan mukana? Korot tulevat nousemaan kohta jyrkästi .
Suomi tuhoutuu....
Anonyymi-ap
11152
4Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Korot nousee, korot laskee. Matalia ovat nyt verrattuna 90-luvun laman,
Ei korot nouse kun ekp- ohjaa rahaa pörssipeliin.
Loistavaa, siinä on taas meillä asuntosijoittajilla, joilla on pinkka kunnossa, iskun paikka kasvattaa asuntoportfoliotamme. Jossainhan omistusasunto-haaveestaan luopumaan joutuvienkin täytyy asua ja me tarjoamme niitä vuokra-asuntoja.
Mutta kelaluukku kansan maksukyky tulee romahtamaan.
Meille asuntosijoittajille on aina parempi jos vuokra maksetaan kelaluukulta. Rahan tulo on varmaa.
Orpon porvarihallitus antaa tapahtua taas pahimman, velkaiset asunnot putoavat pankkien syliin.
Orpo matkii 90-luvun lamassa kirosanaksi muodostunutta kokoomuksen Harri Holkeria, joka tahallisen laman auheuttajana teki asuntovelallisille sen pahimman: asunto menetettiin pankille kun velkaa ei pystytty työttömäksi joutuneena hoitamaan.
Ei ne pankeille putoa valtiohan ne lunastaa.
Niinkö. Millä rahalla?
Hallitus laitetaan ottamaan vastuun veloista ja kansa maksajaksi, tarkemmin tavikset. Ei porvareilta mitään oteta heille annetaan.
Unohtakaa jo se äänten antaminen Kokoomukselle ja Persuille seuraavissa vaaleissa jos muutosta kurjuudelle haluatte.
Olisin ehkä vielä samaa mieltä ASIASTA kanssasi,
mutta UNOHDA PUOLUEIDEN ÄÄNESTÄMINEN
NE KAIKKI TEKEE PAHAA VUOROLLAAN.
Pitäisi keskittyä asioihin, eikä
avoimen valtakirjan luovutus jollekin porukalle.
Ei niitä valtio lunasta, pankki laittaa ne pakkohuutokauppaan ja sieltä me asuntosijoittajat poimitaan parhaat päältä pilkkahintaan.
Onneksi muutin pois kaatuvasta suomesta Norjaan jo 8 vuotta sitten kun sain hyväpalkkaisen työn.