Näytää Putinille tulevan vielä kuumat oltavat.....
Moskovassa asuvat miljoonat muslimit ovat valmiita ottamaan vallan omiin käsiinsä, sanoo Tšetšenian entinen varapääministeri Ruslan Kutajev.
Riippumattoman venäläismedian The Moscow Timesin mukaan Kutajev perustelee, että tavoitteena on vallanvaihto Kremlissä, jotta Venäjä ei enää voisi aiheuttaa vahinkoa naapurimailleen.
Kutajevin mukaan Moskovassa on noin 3,5–4 miljoonaa islamia tunnustavia kaukasialaisia ja aasialaisten kansojen edustajia, jotka ovat valmiita toimimaan.
– Hetkellä x, kun Venäjällä on toimittava, me toimimme.
Tšetšeenipoliitikon mukaan hänen tukijansa ovat valmiita käyttämään kovia keinoja tavoitteidensa saavuttamiseksi.
– Mitä meidän takanamme on? Ihmisiä, jotka tarvittaessa irrottavat pään, murskaavat kallon, menevät barrikadeille ja rakentavat barrikadin.
– Me tulemme kontrolloimaan Moskovaa, Kutajev uhoaa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/c6e580a5-de46-4cb8-b24a-340ef742334a
Tsetseenijohtaja: Muslimit ottavat vallan Moskovassa
15
244
Vastaukset
- Anonyymi00001
Loistavaa!
- Anonyymi00002
Kahdesta pahasta vielä joutuvat valitsemaan jos huono säkä käy.
- Anonyymi00003
Toivotaan ,että hirttävät Putin punaisella torilla.
- Anonyymi00017
Ei hirteen. Kuolema liian helppo rangaistus, mädätköön vankilassa.
- Anonyymi00004
No jo on putin Venäjän ajanut ihan käsittämättömään ahdinkoon. Tuosta (-kaan) ei mitään hyvää seuraa ihmiskunnalle.
Kaikki paha maailmassa alkoi Leninistä ja Stalinista, putin typeryydessään kaivoi ne pahuudet haudasta ja salli pahuuden herätä uudelleen ihmiskunnan riesaksi.
Ei hyvältä näytä - ei. - Anonyymi00005
Sama tulee tännekin
- Anonyymi00006
Minne ?pietariinko ? 😧
- Anonyymi00008
Voi ottaa tai jättää ottamatta, johan ne sitä yritti Tsetseniassa mutta heikosti kävi, ei tullut islamilaista kalifaattia Venäjän eteläosaan.
- Anonyymi00009
Mutta kun homma tehdään Moskovassa on vähän eri meininki varsinkin kun myrkynkeittäjän maa on täysin hajallaan ja kusessa Ukrainan tappiollisen sodan vuoksi .
siellä voi "Z" natseilla alkaa kaulat katkeileen vinhaa vauhtia uudessa komennossa
- Anonyymi00011
Hyvä uutinen perSuille ja muille juutalaisuutta symppaaville. 🤡
"Tsetseenijohtaja: Muslimit ottavat vallan Moskovassa".- Anonyymi00012
Eihän se siihen lopu, siionistit syrjäytetään USAn ja Britannian johdostakin, sanoi tämä tsetseenipäällikkö😂
- Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Eihän se siihen lopu, siionistit syrjäytetään USAn ja Britannian johdostakin, sanoi tämä tsetseenipäällikkö😂
No taitaakin olla oikeassa ainakin Englannin osalta, siellä muslimisaatio on kovassa vauhdissa ja varmasti syrjättää valkoisen ennemmin tai myöhemmin.
- Anonyymi00015
Niin ne ottaa vallan Suomessakin, eikä ne tarvitse edes aseita siihen, äänestyskoppi riittää.
- Anonyymi00014
Putinille tehdään kuten tehtiin Saddamille.
- Anonyymi00016
Tällä siirrolla, jos tapahtuisi, olisi kolmas maailmansota valmis.
Ydinaseet olisi muslimien hallussa ja Iran saisi heti lahjoituksen veljiltä.
Lähi-idässä, Eurooppassa ja Yhdysvalloissa alkaisi ydinaseet paukkua.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11598Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061553- 121328
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2211038- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2816Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29797Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks43776- 9770