Sopiko vasemmisto ja Yleläiset yhteisesti valeuutisesta?

Olen toiminut turvallisuusalalla yli 17 vuotta. Olen nähnyt monia mustia silmiä eri työtehtävissä.

Sen erottaa selvästi ja helposti onko kyseessä ihonalainen verenpurkauma vai tarkkarajaisesti tehty meikkaus. Verenpurkauman väri ja rajaisuus on täysin erilainen kuin meikkaus.

Tietenkin näköhavaintoni tukena on, että ko. henkilö ei ole edes käynyt hoitajalla tai lääkärillä.
30217
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Saman itsekin havaitsin kuvista. Vaikka mustelma sellainen sinimusta onkin, niin tuossa oli vähän liikaa koreaa metallinkiiltoakin.

Mustelmaan tuollaista ei tule, mutta tuonsävyisiä luomivärejä kyllä on.

Äänestä
  • Tarkoitatteko Sofia Virran ex miehen mustelmia?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tarkoitatteko Sofia Virran ex miehen mustelmia?

    Xmies otti Sofialta pataan himassa.😹👍

    Äänestä

  • Demokrates kirjoitti:

    Xmies otti Sofialta pataan himassa.😹👍

    Perussuomalaisten trollitehdas jatkaa Riikka Purran viitoittamalla valehtelun ja öyhöttyksen tiellä kuten aloituksesta voitte päätellä.

    2Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Perussuomalaisten trollitehdas jatkaa Riikka Purran viitoittamalla valehtelun ja öyhöttyksen tiellä kuten aloituksesta voitte päätellä.

    Perussuomalaiset tietenkin yrittää pestä puhtaaksi tekojaan. Huonolla menestyksellä 🤣

    1Äänestä

Luotanko YLE:n ja Vasemmistoon vai kulmakuppilan pokeen, jolla vaikuttaa olevan äärioikeistolaisia kytköksiä. Hmmph, siinäpä vasta pulma.

Äänestä

Miten Ylen toimittaja päätyy kameran kanssa yllättäen juuri sille kohtaa kulkueen pitkää reittiä missä vasemmistohörhö päättää tehdä attakin?

Äänestä
  • Etukäteen sovittu koko näytelmä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Etukäteen sovittu koko näytelmä.

    En olisi kovin varma videostakaan, ehkä se oli tekoälyllä tehty.

    Äänestä

  • Kuinka juuri Ylen toimittaja?
    Eihän se Ylen haastattelu ole tehty väittämättä samassa paikassa, eikä edes lähimainkaan samoihin aikoihin.

    Äänestä

Punayle on syvältä

Äänestä

Et sinä ole missään töissä ole ollut kuin kuvitelmissasi.

Äänestä

Sairaanhoitajana tein saman havainnon. Kasvot oli meikattu myös naarmujen osalta.

Äänestä
  • Entisenä metsurina kiinnitin samaan huomiota.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Entisenä metsurina kiinnitin samaan huomiota.

    Nykyisenä persupultsarina kiinnitin huomiota tenupullon ohella samaan asiaan.

    Äänestä

Aloittaja on toiminut turvallisuusalalla vain asiakkaana. Ja lähinnä päihdepuolella.

Äänestä

Jaa. Sinä oletkin se häirikkövartija, joka pahoinpitelee ihmisiä valvontakameroiden ulkopuolelia. Siksi onkin kokemusta erilaisista mustelmista.

Äänestä

Eivät ne mustat silmät siinä työtehtävien aikana ole päässeet oileidiin väreihin. Eli kirjoituksesi on täysin turha ja typerä.

Äänestä
  • Olet harvinaisen tyhmä. Turvallisuusalaan kuuluu pääasiassa muuta kuin vartijan työtä.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Olet harvinaisen tyhmä. Turvallisuusalaan kuuluu pääasiassa muuta kuin vartijan työtä.

    Muun muassa presidentin turvamiehenä olemista, sekä ravintoloiden portsarina siinä kehittyy asiantuntemus alalle, ertyisesti hiertymien ja mustelmien tuntemus kehittyy tässä ammatissa korkealle tasolle.

    Äänestä

Ei välä onko silmä kuinka isoilla mustelmilla vai ei. Pahoinpitely näkyy videolla ja se on rikos.

Äänestä
  • Oma vika jos juoksee uhkaavasti päin kulkuetta ja saa naamaansa itseään puolustavan osallistujan iskuja.

    Äänestä

  • Punaylen propagandaa

    Äänestä

  • Rikos oli häiriköidä mielenosoitusta. Poliisin olisi pitänyt pamputtaa hullua akkaa, jos video on edes totta.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Oma vika jos juoksee uhkaavasti päin kulkuetta ja saa naamaansa itseään puolustavan osallistujan iskuja.

    Olletikin kun kulkueessa kuljetaan jonkinlainen huppu päässä, ku ei oikein kehdata naamaamme julkisesti näyttää tässä sakissa, ettei mene maine.

    Äänestä

Tätä moni muukin jo ihmettelee. Silmäkin vaihtui. Onhan se lavastettu koko juttu.

Äänestä
  • Perussuomalaiset äärioikeiston kannattajat jatkaa Riikka Purran viitoittamalla valehtelun ja öyhöttyksen tiellä kuten esim. Edellisestä valheviestistä voi päätellä.

    Äänestä

  • Kuinka silmä voi vaihtua. ota kokeeksi itsestäsi kuva kännykän etu ja takakameralla ja vertaile kuvia.

    Äänestä

Selvisi, mistä nimi sinimustat tulee. Kun mätkivät naisia, niin syntyy sinimustia jälkiä naisten naamoihin.

Äänestä

Mistä sinä puhut?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olen toiminut turvallisuusalalla yli 17 vuotta. Olen nähnyt monia mustia silmiä eri työtehtävissä.

Sen erottaa selvästi ja helposti onko kyseessä ihonalainen verenpurkauma vai tarkkarajaisesti tehty meikkaus. Verenpurkauman väri ja rajaisuus on täysin erilainen kuin meikkaus.

Tietenkin näköhavaintoni tukena on, että ko. henkilö ei ole edes käynyt hoitajalla tai lääkärillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu