Hyvä, että on myös Sofia Virran kaltaisia järkeviäkin ihmisiä Suome politiikassa.
Järki ihmisiä - Sofia Virta!
Anonyymi-ap
21300
10Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Sohfissa elää räyhän henki syvällä sohfi on oikeen räyhäämisen ruumiilistuma.
Sofia Virta - WiFiä sortaa..................
Onnittelut Suomi!
Joko huomasit?
Tahattoman tai tietoisen kirjoitus virheen!
Kannattaa katsoa se edell syksyn studio kun se poistuu kokonaan tänä sykysnä areebasta. Siinä persujen vara pj on suoraan sanoen pelottava hahmo, on kuin irrallaan olisi mielisairaalasta joku lääketokkurainen hitaammin liikkuva mutta hirvittäviä puhuva henkilö.
Edelllisen syksyn studio....aika pyöreä vinkki..
Hän kirjoittaa, ettei pyrkimys kiusata tai painostaa poliitikkoa hidasta häntä
- Oiken Sofia!
Ihailen Sofian tinkimättömyyttä ja sitä, että on ottanut asioista selvää ja puolustaa niitä, joilla on pieni ääni. Mun mieleen liian porvari. Mutta respektiä silti!
Ja vihreät! Kuinka paljon edistystä ovatkaan saaneet aikaan puhumalla ja tekemällä töitä luonnon puolesta ja kestävän kehityksen!
Me kun luultiin, että tää platform on täällä meitä varten, pyyteettömästi, ikuisesti muuttumattomana ja vain meidän tarpeitamme varten!!
Anteeksi Äiti-Maa!
Jos joku tukee pakolaisten tuomista matalamman kehitystason maista korkeamman kehitystason maihin niin et sää tollasesta ihmisestä luonnosuojelijaa saa tekemälläkään.
Jos persut tukee matujen hukuttamista vaikka suomenlahteen niin on se ympäristön ja luonnon kannalta ihan positiivinen asia.
eikö ne suomalaiset tee edelleen suurimman osan rikoksia?
Miksi sillä logiikalla persut ei ole jokaisen suomalaisen vihollisia?
Toiminnasta ja valheista päätellen he kyllä ovatkin, ehkä eivät vain itse tajua kun ovat hyvin tyhmiä myös kuten äänestäjänsä.
No onhan vihreissä Fatimakin. Ihan parhaita. Tulevat ministerit.
Åly hoi ålå jätä !
Sofia Virran kaltaiset ihmiset ovat pelkkiä häiriköitä,vaikka joskus harvoin olisi jotakin asiallista sanottavaa eivät he tuolla hysteerisellä kirkumisella ja räyhäämisellä saa mitään aikaiseksi.
Riidanhaastamista. Sitäkö halutaan?
Fiksumpaa politiikkaa kuin nykyisellä hallituksella!
Ai Suome? ja järki haaah ja huoh
Puutetta on maailmassa montaa eri lajia.
Kontula voisi kertoa niksit.
sänkyyn sofian haluaisin mutta siinä se
Sohvilla ovat yksityisasiat olleet aina sekaisin, joten miten hän pystyisi hoitamaan yhteisiä asioita.
No kylläpä pelkäävät Sofia Virtaa!