Kuisma pettää kansan?

Kuisma on aikeissa äänestää Kyllä ydinvoimalle.
Jos hän sen tekee, hän pettää äänestäjänsä.
1102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Manuaalivaalit ovat vanhentuneet.

Mies ja ääni ei ole enää toimiva valtuutusmenettely.

Miljoona ja mediapesula.

Miljoona ja mieleinen mies virkaan ja valiokuntaan.

Miljoona ja kuuliainen KANSANEDUSTUS-käyttäytyminen.

Äänestäjinä on (kansainväinen ) saalistusraha, ei suomalainen äänioikeutettu, EIKÄ VARSINKAAN LASKUNMAKSAJA, SYNTYMÄTÖN SUKUPOLVI.

Ei edes sen viisain nero.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äänestä Kuisma EI kirjoitti:

Kuisma on aikeissa äänestää Kyllä ydinvoimalle.
Jos hän sen tekee, hän pettää äänestäjänsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu