Kun suomikin nyt kuuluu kaikkiin mitä voi kuulua,
on turvallista.
Voisi ajatella vaikka talonsa turva juttuja, luulis ettei tarvitse koskaan
mutta sekin ennalta ehkäisyä tai ehkä auttaa syyllisten kiinni saamista?
Voi nukkua yönsä paremmin.
on turvallista.
Voisi ajatella vaikka talonsa turva juttuja, luulis ettei tarvitse koskaan
mutta sekin ennalta ehkäisyä tai ehkä auttaa syyllisten kiinni saamista?
Voi nukkua yönsä paremmin.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Eräänlainen vakuutus. Sitten kun sattuu jotain, niin vakuutusfirma etsii kaikki mahdolliset syyt, joihin vedoten se voi välttyä korvaamasta vahinkoa.
Ellei varas vaikka ole tipahtanut kuoppaan jossa pohjalla olevat seipäät on lävistäneet? Siitä sitten sikojen ruoaksi. tms..
Tilanne huomattavasti kaikelleen parempi kuin talvella —39
Suomalaiset haluavat nukkua yönsä rauhassa turvallisesti nato pommi kainalossa.
No parempi sekin kuin pelkin risuin ja männynkävyin vihulaista vastaan käydä.
Se on yksilöstä kiinni, miten asian näkee. Varas voi vähän harmitella, kun kyltit ilmoittaa alueen olevan kameravalvottu.
Olemme tilanteessa jossa varas omistaa kameravalvonnan.
Me vaihdoimme vapauden -95 turvallisuuteen, nauttikaamme.
Anonyymi-ap saattaa ajatella samaan suuntaan kuin minä. Ensinnäkin Venäjä (Putin) ja USA (Trump) ovat asiallisissa väleissä, Nämä molemmat suurvallat muistuttavat toisiaan. Kumpikin on lähinnä äärioikeistolainen, kummassakin on presidentti, jolla on poikkeuksellisen suuri valta henkilökohtaisesti. Oma arvioni on, että Trump ei hyväksy sitä, että Venäjä hyökkäisi Suomeen. Sitä ei Putin uskalla tehdä Trumpin vuoksi, eikä Trump sitä hyväksyisi. Näin Suomen tukena on Trump ja USA. Näin arvelen, että Venäjä ei hyökkää Suomeen koska Trump ei sitä hyväksy! Nykyhetkellä Suomen pahin vihollinen on Perussuomaalaiset Purran johdolla , ja kokoomus Orpon johdolla. Nämä tahot on se pahin este Suomen palautumiselle hyvinvointivaltioksi. Siis Kokoomus Orpon johrtamana ja Perussuomalaiset Purran johtamana. Näillä nykyisillä eväillä ei Suomi nouse suosta. Tämän hallituksen toiminta ja teot eivät ole siihen johtaneet. Tämän hallituksen kyvyt (oikeammin kyvyttömyys) sen on aiheuttanut. Tämän hallituksen konsteilla ei Suomi nouse ojasta, se on nyt jo nähty. Tilaisuus on annettu, mutta Suomi ei ole noussut ojasta vaan päätynyt "ojasta allikkoon" mitä se nyt lieneekään. Mutta ei se ainakaan hyvä ole. Suomeen on saatu Euroopan pahin työttömyys. Työttömiä on yli 150.000 . Se on karmea luku. Tällä luvulla eivät Orpo ja Purra voi mainostaa itseään Suomen pelastajina. Pikemminkin on päin vastoi. Suomi on pahoissa ongelmissa! Se on fakta. Tällaisia ajatuksia tulee mieleen nykytilanteessa!
Ja jos ryssä hyökkäisikin (pahin skenaario), niin Trump saattaa pahoin suuttua putinille ja pommittaa pahoin tämän valtakuntaa ja armeijaa. Hänhän on hokenut ettei Ukrainan sota olisi edes syttynyt jos hän olisi ollut presidentti, mikä on mielestäni totta.
Ei olis putte uskaltanu.
Ukrainan laajamittaisen sodan alettua Trump sanoi, mm. että jos olis ollu presidenttinä, hän olisi samantien pommittanut moskovan.
Trump piti Bideniä liian heikkona pressana.
Joen ainut hyvä teko oli tukea ukrainaa (oma lehmä oli tosin hällä ojassa), ja hän myös vaikutti todella paljon ja allekirjoitti Suomen pääsemisen Natoon ja DCA:n suojan piiriin, ennätys nopeasti.
Juuri sitä se on. Siksi se ituttaa puttea niin kovasti.
Putler haluaa pakottaa kaikki rakastamaan ryzzää. Russofoobikoille niskalaukaus.
Nato perustettiin sodan jälkeen vuonna 1949 patoamaan telaketjukommunismia. Tähän saakka se on toiminut hyvin.
Ja muista että rusnyat on vain rusnya ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan