...toimintaperiaate on, eli kun tarkoitus työntää tonne reikään (toiselle puolelle) johto niin pitääkö tuota vipua (onko se vipu) painaa vai nostaa vai eikö tehdä mitään. Seinästä tulee vaaleansininen, ruskea ja keltavihreä ja ruskea tulee tietysti (?) 1:een ja sininen tietysti (?) N:ään ja keltavihreä tietysti maadoitusliitäntään. 1:stä ja 2:sta ei tarvetta yhdistää lyhyellä johdolla koska tarvitaan vaan valolle virtaa.
https://ibb.co/08H8sbQ
https://ibb.co/08H8sbQ
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos on jäykkää johtoa, ei tarvitse kuin työntää kuoritun johdonpään reikään. Säikeisellä johdolla pitää painaa painiketta että kosketin avautuu. Johtoja pois otettaessa on samalla painettava painiketta että johto vapautuu.
Ehkä ei kannata. Sun tehdä mitään , vakuudeksi
Vakuutus tarkastaja , sähkö palot
Jos tietämys on hintatasoa
Niin tuskin kytkentäkään onnistuu oikein
En keljuile vaan olen huolissani sinun ja perheesi turvallisuudesta
Asiantuntijat
Sähkö palo ja turvallisuus jaos
Se on lattajousi liitin
Se ei ole latta jousi liitin, vaan jousi liitin.
Jos yrittää päteä, niin kannattaisiko silloin osata kirjoittaa yhdyssanat oikein?
On kuitenkin huomioitava että aloittaja on ihan sujuvasti saanut palstaa tärkeällä asialla aktivoitua !!
Moi. Nyt tehty jo käytännön kokeiluja, yksisäikeinen menee työntämällä sisälle ja jää kiinni ja jos johdon pää reiässä ja painaa painiketta niin suorastaan imaisee johdon sisälle. Mutta vaikuttaako painikkeen painaminen vain tuohon päähän missä ei ole johtoja. Kun painoin painiketta ja vedin kokeilumielessä tuota mustaa tehtaalla laitettua johtoa niin ei se sieltä irronnut, tosin kovin kovaa sitä ei raaskinut vetää.
https://ibb.co/b5m6DKVw
Olisko kytkentä
Tyypillinen jousiliitin nopeuttaa epävarmaa kytkentää
Asiantuntija
Siantuntijan tekeminä kaikki kytkennät ovat epävarmoja.