Puolustusvoimat uhkaa rikkoa lakia

- Puolustusvoimat: Täällä melutaan kohta kaikkina vuoro­kauden aikoina..

Vain itse omistamallaan maalla saa meluta.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011998542.html
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voi voi! Täytyy sitten vain toivoa, ettei sota syty ja ettei meidän tarvitse puolustautua, koska emme voi harjoitelle meluhaitan vuoksi!

Äänestä
  • SDP:läiset ja Laitavasemmiston PUNIKKI-Kommunistit Viedää Saunan Taakse - vai ?

    Äänestä

Miksei ne käytä äänenvaimentajia? Paukkupatruunat pitävät melua nimensä mukaisesti. Vaadimme äänenvaimentajat! Silloin, kun olin armeijassa pula-aikana, niin joutui ITSE huutamaan; LAUKAUS, LAUKAUS, ja sitten yöllä asutusten lähellä piti kuiskata hiljaa se laukauslaukaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

- Puolustusvoimat: Täällä melutaan kohta kaikkina vuoro­kauden aikoina..

Vain itse omistamallaan maalla saa meluta.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011998542.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu