…vaalikampanja perustuu muiden mustamaalaamiseen.
Joka ikisessä vaalissa demujen vaaliteema on persut sitä, persut tätä… ja olkiukot saavat kyytiä 🤣🤣🤣
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/af0b148f-d569-43a3-8ab9-a029d5e64bc2
Joka ikisessä vaalissa demujen vaaliteema on persut sitä, persut tätä… ja olkiukot saavat kyytiä 🤣🤣🤣
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/af0b148f-d569-43a3-8ab9-a029d5e64bc2
Vastaukset 27
Vanhimmat
Olen sanonut että ekannatus on hyvin onttoa ja perustuu ainoastaan persujen runnomiseen maanrakoon. Mitään edes vähänkään pätevää talouspoliittista ohjelmaa ei heillä ole
Onhan heillä se Espanjan malli… 🤣🤣🤣
Sosialistien ainoa tavoite on varastaa kansalta.
Jatkan. Minä vähän luulen että kansa haluaa muutakin kuin persujen haukkumista. Kansa haluaa lääkettä talouteen. Sitähän jokaisen luulisi haluavan.
Korjaan. Siis olen sanonut että se kannatus...
Onhan se vähän outoa, että mainostavat persuja omissa kampanjoissaan. 🤭
Ilman persuja demareilla ei olisi mitään kampanjaa. Taloupoliittinen linjauskin oli pelkkä "me tehtäisiin paremmin" -ameeba, kunnes selvisi konkretiaa vaadittaessa, että esikuvana onkin Espanjan talousrikolliset ja tukihuijarit.
Natsimarasistin mukaan perussuomalaisten kampanja on rasistinen. Demarilogiikalla tämä toimii niin että huudetaan rasismia varmuuden vuoksi, oli persujen kampanja mitä tahansa.
Marinin hallituksen jäljiltä maassa oli 150 000 työtöntä. Purra on tuplannut tuon määrän 360 000:een . Suomen luottoluokitus on laskenut. Valtion velka on jo 196,6 miljardia perussuomalaisen Purran toimesta. Klhta se alkaa kakkosella.
Lokakuussa 2023 "talousnero" perussuomalainen Riikka Purra nosti Suomen lainakorot miljardiluokkaan. Hän muutti Marinin hallituksen nolla- ja miinuskorkoiset lainat vaihtuvakorkoisiksi:
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/tommiviinikka/valtiovarainministerion-tunarit/
Purrako sen nosti?
Natsima aloitti jo nyt rasismista huutelemisen!
Kauanko menee että kantasuomalaiset tolkun ihmiset ymmärtävät mihin islamisaatio johtaa SUOMESSA ja koko LÄNSIEUROOPASSA!
Demareiden muslimiveljeskunnan Natsiman tärkein tavoite on tunnustaa Hamasin valtio!
Demareiden muslimiveljeskunta on KANTASUOMALAISIA ja SUOMALAISUUTTA vihaava puolue!
Nasiman kytkökset ovat hämäriä Venäjälle ja Afganistaniin sekä hämäriin järjestöihin. SUPOn pitäisi tutkia ja varmaan tutkiikin jo.
Niin on myös tasavallan presidentin tavoite.
Jo noi sosialistit lupaa ennen vaaleja muttei niitä toteuta..vappusatanen..
Katotaan, löytyykö PS piuolueelta esim. kanttia kehua omia saavutuksiaan työllisyyden ja taloudenhoidossa, sekä hyvinvointivaltion alasajossa! Ja malttavatko olla maalittamatta maahanmuuttajia. Jotka siis eivät ole tehneet tällä vaalikaudellakaan ainoatakaan Suomen taloutta koskevaa päätöstä. Päinvastoin. Ei me pärjättäis ilman heidän työpanostaan!
Meinaatteko sanoa että persut eivät mustamaalaa ketään?? Älkää naurattako. Hehän nimenomaan ovat aloittaneet tämän nykyisen räävittömän kielenkäytön politiikassa, myös eduskunnassa.
Meinaatko joskus ymmärtää lukemaasi? Kyse oli vaalikampanjoista.
Natsimahan itse myönsi, että persuilla on oma vaalikampanja ja demujen kampanja on sen haukkuminen.
Vuoden 2023 eduskuntavaalien alla ja jälkeen Perussuomalaiset (PS) eivät kehuneet edellistä, Sanna Marinin (sdp) johtamaa hallitusta, vaan kritisoivat sitä ankarasti.
Vaaliteemat: PS:n puheenjohtaja Riikka Purra korosti ennen vaaleja tavoitteenaan maahanmuuton kiristämistä ja lainsäädännön muuttamista, mikä oli vastakohta edellisen hallituksen linjalle.
Kritiikki: Oppositiossa ollessaan PS arvosteli erityisesti hallituksen talouspolitiikkaa, velkaantumista ja muuta politiikkaa.
Uusi hallitus: Vaalien jälkeen (20. kesäkuuta 2023) PS siirtyi hallitukseen yhdessä kokoomuksen, RKP:n ja kristillisdemokraattien kanssa, muodostaen Petteri Orpon hallituksen, jonka tavoitteet erosivat selvästi edellisestä
Perussuomalaiset keskittyivät kampanjassaan ja hallitusohjelman rakentamisessa edellisen hallituksen politiikan suunnanmuutokseen.
Näinhän se demokratiassa menee.
Maahan haalittiin ennätysmäärä tulijoita ja tsalouden tasapainotus ei onnistunut hallituksen 'kikka vitosella' : lopetetaan julkiset palvelut, lisätään työttömyyttä ja varastetaan kaikkein heikoimpien tuet ja annataan rikkaille!
Sieltä se vauraus valuu koko yhteiskunnalle. Ei valunut.
Ja velkaa otettiin ennätysmäärä.
Yli 140000 katua on saanut Suomen kansalaisuuden viime vuonna pääasiassa karvaranneirakkeja.
Stana, näitäkö varten maamme kävi ankaraa sotaa ryssiä vastaan säilyttääkseen raskain uhrein itsenäisyyden?
Ja demujen kampanja oli persujen haukkuminen.
Eli rikkaille ”annettiin” jotain, ottamalla heiltä vähemmän pois.
Noinhan te sosialistit ajattelette, että kaikki kuuluu valtiolle, joka päättää niiden jaosta…
Itse äänestän kyllä. Ihan hallitusta vastaan. Ehkä keskustaa, kun se on persujen edellä!
Niinpä, se olisikin liikaa vaadittu, että osaisit äänestää järkevästi.
Joko perussuomalaiset ovat alkaneet jakaa ruoka-avun leipiä vaalitilaisuuksissaan?
Oma suu ensin tuumii persut. Perussuomalaiset ovat ohjanneet valtion ruoka-avun omalle tililleen. Auton korjsus ja kodin remontti ovat olleet tärkeämpiä asioita kuin köyhän lapsen ruoka.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/hs-perussuomalaisen-poliitikon-epaillaan-kayttaneen-vahavaraisten-apurahoja-omaan-autoon-ja-piha-aitaan/9120484
Edelleen kysyn mihin on hävinnyt video demareiden puoluekokouksessa Kokkolassa 2015, missä verkkosukkajutta vaahtoaa vietellään afgaanikyömynokka?
Natsima julisti rasismista huutelun alkaneeksi!
Vaalikampanjaan Hamasin valtion tunnustaminen edellä!