Jos Suomeen ei olisi luotu kannustinloukkua, että tänne voi tulla suoraan Kelan etuuksille ja sitä voi hakea monilla kielillä ulkomailta, niin yhtäkään somalia, Lähi itäläistä, afgaani tai muitakaan tänne ei olisi tullut!
Miksi luotu yksityinen järjestö lääkäreineen, jopa psykologi, joka hoitaa LAITTOMASTI MAASSA OLEVIA? Oliko tämä se vihervasemmiston projekti, kun ne kuuluisat "ihmisoikeudet"
Nyt on pää tullut vetävän käteen ja rahat on loppu, mutta olisi nekin 300 miljoonaa, mitkä kehysriihessä annetaan Ukrainaan, saaneet jäädä antamatta! Mistä ne revitään?
Vai onko päättäjämme niin paniikissa, kun ovat nyt Venäjän kanssa sodassa, kansa ei ole sitä halunnut, ei ainakaan ne, joiden lapset joutuisivat EU rintamalle!
Maahanmuuttajalle neuvotaan ensin miten hakee Kelatukia
12
170
Vastaukset
- Anonyymi00001
.Suurin osa muslimeista on vain vanhempien kautta muslimeita ja eroaminen ei ole helppoa. Jos saatanalliset säkeet ovat näin vahvoja maailman valtaamiseen lisääntymisen kautta , mitä mahdollisuuksia länsimailla on? Islam häviää tiedon lisäämisen kautta , mutta niin kauan kuin länsimaiden vasemmistomedia valkopesee ongelmia , länsimainen arvomaailma heikkenee. Tulee uusia sanoja Suomen kieleenkin , kuin halal ja haram. 85% yhteiskuntapoliittinen ideologia (15%uskontoa) valtaa tietämättömien länsimaalaisten yhteiskuntia ja ottaa valtaa. Sairainta on se , miten tämä ideologia kohtelee lapsia , naisia ja vähemmistöjä ja eläimiä. Jos joku ei tätä ymmärrä , niin suosittelen ottamaan selvää ihmisten elämästä sairaan ideologian hallitsemissa maissa.
- Anonyymi00002
Mellunmäen moskeijassa PEDOFIILIT valmistavat lapsia raiskauksiin ja orjuuttamiseen!! Olkaa kerrankin rehellisia hyvänen aika!
Miksi meillä annetaan tämän tapahtua, Eosteinistö puhutaan, mutta omat nurkat on siivoamatta, miten nuo tytöt, jotka hunnutetaan lapsina, voivat integroitua Suomeen tai mihinkään sivistyneeseen maahan? Onko kukaan kuunnellut, mitä nuo imaanit saarnaa ja neuvoo muslimeita tekemään?
Sanovatko, että pitää kotoutua meidän maahan vai ottaa meidän rahat, koska Allah antaa sen heille? - Anonyymi00005
Anonyymi00002 kirjoitti:
Mellunmäen moskeijassa PEDOFIILIT valmistavat lapsia raiskauksiin ja orjuuttamiseen!! Olkaa kerrankin rehellisia hyvänen aika!
Miksi meillä annetaan tämän tapahtua, Eosteinistö puhutaan, mutta omat nurkat on siivoamatta, miten nuo tytöt, jotka hunnutetaan lapsina, voivat integroitua Suomeen tai mihinkään sivistyneeseen maahan? Onko kukaan kuunnellut, mitä nuo imaanit saarnaa ja neuvoo muslimeita tekemään?
Sanovatko, että pitää kotoutua meidän maahan vai ottaa meidän rahat, koska Allah antaa sen heille?Et paljon tajua asioista. He ovat vain kuulleet että suomi on täynnä vähäjärkisiä ihmisiä joilta voi viedä rahat ja rais....vapaasti.
- Anonyymi00003
Sinisilmäinen Suomi ei varmaankaan osannut aikoinaan aavistaa mitä seuraa auttamisesta.
Nuo nuoret naiset ja miehetkin ovat syntyneet Suomessa (uusi sukupolvi), kuinka on mahdollista että heidän ydinperheissä jatketaan riittejä, jotka ovat tapoja niistä maista, joista vanhemmat ovat aikoinaan "paenneet"
Nyt nämä ihmiset harjoittavat vapaasti maassamme epäjumalanpalvontaa omine outoine, sairaine ja rikollisin tapoineen, tyttöjen silvonta ja alaikäisenä naiitminen eli pedofilia.
Islamistien päätavoite pitäisi olla kaikille tiedossa.
Eri terroristijärjestöt lähi-idässä pyrkivät huuhtomaan Israelin joelta mereen.
Aivopesu on vaarallista ja siihen on kristittyjen valtioiden lopullisesti herättävä.
Kotoutus omiin maihinsa on ainoa tapa päästä tästä painajaisesta eroon.
Rahamme on vuosien varrella mennyt kankkulan kaivoon! - Anonyymi00004
Suomalaiset ovat niin tyhmiä että heillä ei tule olla olemisen oikeutta universumissa. Luonto poistaa koko pask... sakin 30 vuodessa. Hyvä niin.
- Anonyymi00006
Tänne tuli 1990-luvun alussa vähä-älyisimmät ja epärehellisimmät afrikkalaiset Moskovasta ja siitä lähtien meno on jatkunut.
- Anonyymi00007
ukrainaa ei lasketa
- Anonyymi00008
Lääkärit vaativat korotusten perumista: asiakasmaksut ovat jo niin kovia, että käyntejä jätetään väliin
Päivystyspoliklinikalla tai muulla sairaalan poliklinikalla käynti maksaa ensi vuonna yli 78 euroa, jos hallituksen suunnitelmat toteutuvat. Vuonna 2024 maksu oli 46 euroa, tänä vuonna se on 71 euroa.
Tiedoksi, että noista korotuksista ei matut kärsi, Kela korvaa kaikki, mutta suomalainen mummo ja pappa joutuvat jättämään käynnit väliin.
Miksi Ukrainaan laitetaan yhä 300 miljoonaa ja miksi kehitysapua vielä laitetaan pohjattomaan kitaan??- Anonyymi00009
Eivätkä jonota matut ja mutut sote lääkärille. Eikun yksityisille asemille kuntien piikkiin.
- Anonyymi00010
Päättäjien tulee lopettaa mutumaanien kokonaisvaltainen hyysääminen. Jolleivät kotoudu ilman hyysäämistä, jääkööt oman onnensa nojaan. Ei täällä enää suomalaisiakaan kukaan auta.
- Anonyymi00011
mrrrrr
- Anonyymi00012
Suomen Kela-huijarit
Sosiaaliturvan väärinkäytökset ovat Ruotsissa valtava ongelma. Nyt ilmiö on rantautunut myös Suomeen. Tästä kertoo tapaus, jossa Kelalta huijattiin yli 100 000 euroa.
Sosiaaliturvan väärinkäytökset ovat Ruotsissa valtava ongelma. Nyt ilmiö on rantautunut Suomeenkin 30 vuotta sitten.
Selvitimme, miten suomalaiset huijaavat Kelaa. Paljastui useita räikeitä tapauksia. Esimerkiksi eräässä tapauksessa pariskunta sai Kelalta asumistukea ja toimeentulotukea, vaikka mies tienasi töissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt505157Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.672935Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2831448Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh721143Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391114Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611085Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok761069- 1291062
- 1701038
- 49924