https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/96de8c09-4813-4008-99ff-716f41a05058
"Lääkärit: Trumpin erottava välittömästi
Suuri joukko yhdysvaltalaisia lääkäreitä kertoo yhteisessä lausunnossaan, miksi Trump ei voi jatkaa presidenttinä.
Asiantuntijat ovat havainneet merkkejä kognitiivisen toiminnan heikkenemisestä. He ovat kiinnittäneet huomiota uneliaisuuskohtauksiin tärkeissä virkatehtävissä.
Lausunnossa mainitaan myös vakavasti heikentynyt harkintakyky, heikentynyt impulssikontrolli sekä itsehillinnän menetykset. Lausunnossa mainitaan suuruudenhulluus, harhaiset uskomukset sekä kuvitelmat jumalallisesta tehtävästä.
Lausunnon antajat vaativat Trumpin välitöntä erottamista virastaan. Allekirjoittajien mukaan Trump on tehtäväänsä epäkelpo, ja hän muodostaa selkeän ja välittömän vaaran koko maailmalle."
Näkeehän sen jo Trumpin teoista, ettei ole terveen miehen toimintaa tuollainen suuruudenhulluus ja sotimisen ihannointi.
Trumppi on aiheuttanut enemmän vahinkoa ja tuhoa, kuin mitään hyvää.
Trumpin ruokavalio on erittäin epäterveellinen ja varmana on suonet tukossa ja tuollainen torkahtelun aiheuttaa juurikin Trumpin epäterveellinen ruokavalio, joka sisältää runsaasti hiilareita, jotka aiheuttavat väsymystä.
Yhdysvaltailaiset valitsivat sairaan presidentin valtaan
Anonyymi-ap
2
68
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kommarit vaan yrittää omaa agendaansa joten höpsis vaan kommareille.
Trumppi on hyvä mies ja pressa. Täysi tuki Trumpille.- Anonyymi00002
Trump on sairas ja itserakas narsisti ja egoisti.
P.S. Kommareita ei paljon missään edes enää ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11576Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras961504Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva202960- 124849
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29760Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751- 7724
- 60703