Suolahti vaneritehdas loppuu

Hyvä persut! Mitäpä sitä Suomessa työpaikkoja tarvittaisiin. Tällaisia on porvarien tarjoamat talouskorjaukset työpaikat on kohta hukassa totalisesti.
3158
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hallitus saavuttaa kohta tavoitteensa: puoli miljoonaas työtöntä.

1Äänestä

ai oikein vene eli lentokonevaneria ?

Äänestä

Yritysteknisesti toimintaa on tehostettu ja valtiollisesti on kyse kilpailukyvyn parantamiseksi ja perinteisesti syy on näiden uusien työttömien jotka ei pysy työssä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyvä persut! Mitäpä sitä Suomessa työpaikkoja tarvittaisiin. Tällaisia on porvarien tarjoamat talouskorjaukset työpaikat on kohta hukassa totalisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu