Taas lapset kolmisin sairaalaan Kepulandiassa

Anonyymi-ap

9

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tuttu risteys! Nikkolantietä tullessa Seinäjoentien risteykseen on pakollisen pysähtymisen merkki. Silloin auton taakse jää poikkeava rautatie niin, että seuraava auto ei sovinnolla mahdu heti perään, vaan jää rautatien päälle. Monet kerrat olen ruuhkassa odotelleessa noussut autosta ja opastanut takaa tulevaa aikuista kuskia riskistä ja lain pykälästä rautatien päälle pysähtymisestä. Yleensä ovat peruuttaneet, ellei jo seuraava ole ollut takapuskurissa paikalliseen tapaan kiinni. Ja puhumattakaan noista alaikäisistä, jotka ajavat sitä "Nikkolansuoraa" tuhatta ja sataa, koske heillä on kiire hengailemaan Ideaparkin käytäville.

      Ja tuonkaltaiset onnettomuudet näyttävät tapahtuvan aina viikonloppuna, tai muina vapaapäivinä, kuten nytkin.

      • Anonyymi00007

        Jos tuo on totta, niin eipä siellä autoilusta ymmärrä aikuisetkaan.


    • Anonyymi00002

      Vanhemmat hoi! Nyt alkoi jälleen viikonloppu. Kaikkien autojen avaimet piiloon kaikilta alle 30 vuotiailta.

    • Anonyymi00003

      Eikös persutkin olleet hallitiksessa, kun nämä lapsille annettavat ajokortit sallittiin?

      • Anonyymi00005

        Meinaatko, että persut tekivät Kepulle kannatusromahduksen pitkällä aikavälillä tapahtuvaksi, vai mitä tarkoitat?


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Meinaatko, että persut tekivät Kepulle kannatusromahduksen pitkällä aikavälillä tapahtuvaksi, vai mitä tarkoitat?

        Mitähän tällä on tekemistä kannatuksen kans?

        Tuntuu, että on persuille aivan sama, kunhan syy on demarien, niin ja Sannan.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Mitähän tällä on tekemistä kannatuksen kans?

        Tuntuu, että on persuille aivan sama, kunhan syy on demarien, niin ja Sannan.

        Tulevaisuuden Kepulandian äänestäjistä, vain osa pysyy hengissä äänestysikään saakka.


    • Anonyymi00004

      Liittyikö asiaan lestakepupedofilia? Se on hyvin yleinen syy onnettomuuksiin lestakepulandiassa.

    • Anonyymi00006

      Nuorten kuljettajien väestöön suhteutettu kuolemanriski on yli kaksinkertainen koko väestöön verrattuna. Kesä näkyy onnettomuustilastoissa. Nuorten henkilövahingoista joka kolmas tapahtui kesä-elokuun aikana. Viikonloput ovat tilastojen mukaan nuorten onnettomuuksien tyypillistä aikaa. Henkilövahinkojen määrä nousee perjantaina ja lauantaina lähes 40 prosentilla verrattuna arkipäiviin (maanantai-torstai). Kuolemantapauksista lähes 40 prosenttia tapahtui yöaikaan (klo 0 – 7 välisenä aikana).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3175
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1234
    3. 66
      1173
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      968
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      866
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      819
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      799
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      711
    9. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      45
      692
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      678
    Aihe