Nyt kun uusi kunnanjohtaja aloittaa tehtävässä niin pitäisikö Lappajärveä markkinoida nyt urakalla pitkin Suomea?
Jos laittaisitte mainoksia Hesariin ja muihin lehtiin sinne missä asuu tämän maan valtaosa väestöstä?
Kehä 1 - 3 varteen ja 4-tien varteen kylttejä vaikkapa sloganilla: "Tule junttilaan" tai "Vuoden kovimmat markkinat". Vai miltä kuulostaisi: "Gennesaretin järvi rules" tai "Eläkeläisten Paradise City"?
Nyt luovuutta ja päättäväisyyttä siihen touhuun siellä maalaiset. Onhan siellä Huippu kylpyläkin rakennettu. Maksavat asiakkaat vaan puuttuu.
Lappajärven uudet tuulet
17
572
Vastaukset 17
- Anonyymi00001
Odotetaan este kunnanjohtajan valinnan valitus aika loppuu.
- Anonyymi00002
Emme tarvitse maalta pakoon lähteneitten neuvoja. Keskity sinä vain elättämään itsesi, kyllä se joskus voi onnistua. Ps. Meillä ei ole kylpylää
- Anonyymi00003
Niin notta tuumittihin tuos tauno ja Reinon kans notta uutta tapahtumaa pitäis saara kylille.
Maneesirok olis hyvä tapahtuma. Otettaas Kunnon orkestereeta soittamahan. Kake rantelin, Mikko Alatalo ja muita kunnon viihryttäviä tähtiä.
Voitaas myyrä vip lippuja maneesin katolle rakennettavahan korotusosaan. Siellä saisi lipun hinnalla het 4 tölkkikaljaa.
Tapahtumahan tulisi varmasti het tuhansia ihmisiä kahtomaan notta superpesis- Anonyymi00005
Niin notta jos kake rantelin tulloo lappajärvelle me tulhaan veikon kans kattomahan saima tuolta huutlee jotta tulehvat tyynen kans mukhaan jotta näin toimitahan
- Anonyymi00004
Lappajärvellä käy naapuripitäjien golffarit. Talvella muutama pilkillä ja kesällä joitakin uistelijoita. Poismuuttaneet piipahtavat heinäkuussa. Siinä on meidän matkailu. Ei ole mitään kasvatettavaa.
- Anonyymi00006
Mikä kylpylä?
- Anonyymi00007
Kovasti markkinoivat kylpylähotellia talvella pääkaupunkiseudun hiihtolomalaisille, mutta eivät tulleet tänne lomailemaan.
- Anonyymi00008
Ei ole kylpylähotellia, et taida osata lukea
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Ei ole kylpylähotellia, et taida osata lukea
Vesi ei vuoda enää hotelliin eli ei kylpylää.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Vesi ei vuoda enää hotelliin eli ei kylpylää.
Oletko varma, oletko käynyt tarkistamassa katolla, ettei ole roskaa tukkimassa sadevesikaivoja ja putkistoja, kun seuraava kaatosade tulee.
- Anonyymi00011
Saako kesällä tipussa niitä luvattuja kultaisia suihkuja? Se olisi yksi markkinointi kikka myös.
Allasosasto auki! - Anonyymi00012
Kun asustelee pääkaupunkiseudulla, niin näkee Lappajärven vain mahdollisena matkailukohteena. Valitettavaa kapea-alaisuutta.
- Anonyymi00014
Onko läppäjärvellä mukamas jotakin mahdollisuuksia?
Listaapa 5 kpl.
- Anonyymi00013
Niin notta tuos tuumattihi tauno ja reino kans notta vois tehrä kultaane suihku hyvää meirä hartioolle.
Olis mahtavaa seistä ylpiänä allasosastolla ja vääntää hanoosta kultaaset suihkut auki.
Siitä sitten lährettääs juomahan oikeen hanakaljaa paarin puolel pelkkä pyyhe lantehilla notta superpesis. - Anonyymi00015
Eivät olleet nuo teidän sloganit aivan oikein valittuja. Se mikä myy ja huvittaa eteläpohjalaisia ei toimikaan eteläsuomalaisille:
-Järvemme on hyvä ja syvä
-Suuri on järvi, suurempi kuin Isoontalon Antti ja Rannanjärvi.
-Järvellä voit veneillä, hiihtää ja kalastaa. Ja jos et voi, niin silloin golf luistaa.- Anonyymi00017
Hyviä slouganeita.
- Anonyymi00016
Onpas perkeleen hyviä valtteja tässä tuhansien järvien maassa!
Nyt kaikki vaikka onkimaan Lappajärvelle. Ja siellä on vissiin yksi tämän maan ainoista golfkentistä myös?
Nyt on varaa mistä valita! Perkele!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091340
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r131696- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.94485Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20480- 34467
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e92451- 5448
- 49447
- 51445
- 52403
- 42400