ikävä uutinen taas epäisänmaallisille vassuille.
Leijonat murskasi USA:n 6 - 2
Anonyymi-ap
29177
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ikävä uutinen Trumpia jumalana palvoville maga-persuille.
Näytä todisteet sosse.
Tälläkin palstalla persut ovat jatkuvasti öyhöttäneet miten Trump on parasta mitä maailmassa on tapahtunut ja kaikkien aikojen paras valtionjohtaja. Samaa on kuultu myös erinäisten persupoliitikkojen omista suista.
Mutta kun et sinä tiedä kuka on persu ja kuka ei.
No ilmeisesti mielenyterveysongelmat vaivaa sinua.
Samaa mieltä. Tuollainen kuvittelu, että kaikki ovat persuja, on huvittavaa.
Se on se pakkomielle mikä vakiovasureita vaivaa.
Kyllä minä tiedän että persujen poliitikot kuten Huhtasaari ja Purra ovat persuja. Purra kertoi itse että jos olisi amerikkalainen olisi ilman muuta äänestänyt Trumpia ja Huhtasaari suorastaan palvoo Trumpia ja ehdotti hänelle Nobelin rauhanpalkintoa. Myös persujen Peltokangas on Trumpin suuri ihailija.
Ja he mielestäsi käy tällä palstalla?
Olet nolo punapanssi.
Vassari ja vassari muuta te persut ette osaa tyhmyyttänne hokea!
Koita nyt joskus tajuta, ettei kaikki ole aina persuja.
Tyhmähän sinä olet.
Kukaanhan ei ole vaittanyt kaikkia persuiksi. Sinua väitetään, koska olet niin pohjattoman typerä yhden ja saman mantran jankuttaja ettet voi olla muuta kuin persu.
Roikut siis palstalla aina? Ja mitä mantraa nyt tarkoitat, kerro sekin?
Otan osaa kurjuutesi.
Kommenttisi tosiaan paljastaa tyhmyytesi.
En kuule satu oleen persu.
Avaaja:)
Tietääkseni isänmaallisuutta ei mitata sen perusteella kannattaako joitain urheilujoukkueita tai ei. Tätä ei tietenkään äärioikeistolaisen öyhöttäjän aivoilla kykene tajuamaan.
Kun typerä turpaanvetokiekkoilu eli tappelu luistimet jalassa ei yhtään kiinnosta, niin kyse on vain lajista eikä isänmaallisuudesta. Kannustaisin kyllä ilomielin Suomen jalkapallojoukkuetta, mutta kun se on niin surkea ettei anna aihetta hurraamiseen.
usa yliopisto jonneja..this time💤😊😊
Suomi löi USA:n ja kävi Persulle kipeää!!
Persu vihaa suomalaisia! Vain 14% vihaa kaikkia muita suomalaisia! Pieni vähemmistö vihaa esimerkiksi Vihervasemmmistoa 44% !!! suomalaisia!!
Persu vihaa Ay-liikettä!! Vihaa Wokea, Vihaa Pride ihmisiä. Vihaa Yleä. Vihaa ruotsinkielen asemaa! Vihaa maahanmuuttajia!!
Persu on viha puolue!
Ano lähti Venäjälle vihaamaan suomalaisia! Suomi pelastuu jos kaikki Persut muuttaa Venäjälle!!
Suomalaiset rasistiliput liehuivat ja suomea huudettiin rasistisesti!
t. hörhö huuumevassukki
Persu on rasisti ! Viha viha viha puolue!!
Suomalaiset vassut ehkä inhoaa USA a jopa enemmän kuin kotimaatansa.
USA liikkeellä rupusakilla
Vasureita ammuttiin meillä päin aika lailla 1918, niitä on haudattu pitkin mettiä.
Ottelu oli ruotsinkieliset paronit ja papit vastaan suomenkielinen työväki.
Persu oli näiden svenskatalandet herrakansan puolella!!
Ei edes presidentti osannut suomenkieltä!! Persut ovat aina petturin puolella!!
Ei tuosta aloituksesta voi puoluetta päätellä, joku sellainen puolue, koka ei kunnioita eri mieltä olevia vaan on pakkomielteinen muiden ihmisten mielipiteistä.
Jo on lapsellinen persumokellus.....
Sinä olet lapsellinen!
Miten niin? Minusta juuri persut ovat Trumpin, USAn ja Venäjän puolella ja suorastaan nauttivat kun Israel voitti Suomen Euroviisuissa! Persut ovat siis epäisänmaallisia!
Minusta on hienoa että Suomen leijonat murskasivat USA:n. Nuo USA:n pelaajat ovat kaikki ammattilaisurheilijoita, siis miljonäärejä. Miljonäärit USA:ssa ovat republikaaneja ja kannattavat Trumpia! Leijonat veti siis pataan Trumpin kannattajia - todella mahtavaa!!!
Suomi voittaa lohkonsa mutta,,, Ruotsi jäänee 4
Ja pudotuspelissä ruotsin Hannu hanhet menee jatkoon, sori
USA taipui 6-2 hah hah haa.