Kun jeesus kysyi tuota kysymystä ristillä, niin se johtui siitä että olematon jumala ei voinut pelastaa ketään eikä vastata jeesuksen rukouksiin. Vasta liian myöhään skitso-jeesus alkoi havahtui elämässä olleeseen valheeseen.
"Herrani miksi minut petit"
3
91
Vastaukset
- Anonyymi00001
Toivottavasti uskikset älyää seurata tässä Jeesusta jo ajoissa.
- Anonyymi00002
Tämä oli jo ennustettu psalmissa daavidin kautta noin tuhat vuotta eiemmin.
Psalmit:22:2 Jumalani, Jumalani, miksi minut hylkäsit? Miksi olet kaukana, et auta minua, et kuule valitukseni sanoja?
Matteuksen evankeliumi:27:46 Ja yhdeksännen hetken vaiheilla Jeesus huusi suurella äänellä sanoen: "Eeli, Eeli, lama sabaktani?" Se on: Jumalani, Jumalani, miksi minut hylkäsit? - Anonyymi00003
''Eeli, Eeli lama sabaktani'' Elohim on monikollinen jumalnimi. Siitä on pääteltävissä että taivaalien isä kuuluu elohim- meihin.
Jahve, herra , Jehova, Sebaot, Adonai eivät ole 'isäehdokkaita'.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843232
- 751291
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1771220Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825- 95817