Näpistykset

Anonyymi-ap

Tuomarit langettavat tuomioita jo 1euron näpistyksistä.👍👍👍

Varkaus on rikos ja poliisit ovatkin Esim: Ideaparkis näkyvästi varkaita kovistelemassa ja varkaat vänisevät, kun kiinni jäivät😢😭

Aina, kun poliisimaija seisoo kauppakeskuksen pihassa varas on saatu kiinni. Se onkin usein.

Nyt, varmasti myös alkaa näkymään poliisimaija Kärkkäisen ovensuussa.🤔🤔🤭

7

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      👍👍👍 Näpistellähän yhyres kootahan oikeen poppoo 👍👍👍👍👍👍
      Oikee pohojalaasta koulutusta ollu kotona 👍👍👍👍👍👍 häjyyllähän ja näpistellähän.

      • Anonyymi00002
        UUSI

        Se on varkaus, mutta kyllä Seinäjoen kakarat sen jo osaa aikuisista puhumattakaan.

        Mitäs väliä sillä on missä yhdenvuoden elämästään viettävät.🤭
        Ovat muutenkin ihan 🤮


      • Anonyymi00004
        UUSI

        Alaikäiset taas näpistelee vain lähinnä karkkeja. Jokainen leikattu euro joka siltä köyhältä on sos.turvasta pois otettu lisää näpistyksiä vastaavasti tuplaten.


      • Anonyymi00005
        UUSI
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Alaikäiset taas näpistelee vain lähinnä karkkeja. Jokainen leikattu euro joka siltä köyhältä on sos.turvasta pois otettu lisää näpistyksiä vastaavasti tuplaten.

        Vai on näpistyksetkin hallituksen vika. Vassari meininkiä.


    • Anonyymi00003
      UUSI

      Rahattomana ihminen voi näpistää ruokaa nälkäänsä,
      - ei kait sitä päiväkausia voi leipäjonoon päässyä ruuatta kipristellä.

      • Anonyymi00006
        UUSI

        Mihinkä ne työkkäri/ avustusrahat oikein menee, jos ei ole rahaa ruokaan. Työhaluttomat ainaki vie sähkö/vesi/lääke/sairauslaskunsa kelaan.


    • Anonyymi00007
      UUSI

      Täällä maassa alkaa pian yksi toisensa jälkeen, jäädä vaille työpaikkaa. Koko ajan työpaikat vähenee, kun hommia tehostetaan, ja osa aloista kuihtuu muista syistä pois. Eikä juuri mitään kannata enää kotimaassa valmistaa, kun väki tilaa ulkolaisista nettikaupoista kaiken. Tästä kaikesta seuraa kierre, että työpaikat vähenee.

      Mites se sitten menee kun harvoilla on enää työpaikat. Kyllä tää kosahtaa vielä jossain vaihees käsille, ja isot massat alkaa ryöstellä, kun ei ole vaihtoehtoja. Pian alkaa ryöstelyn aikakausi, massoittain, eikä kenenkään resurssit riitä sitä estämään. Tää on kohta ihan kehitysmaan tasolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe